Dentons pomáhal bankám při akvizičním financování BESTu

|

Tým pro bankovnictví a financování pražské kanceláře Dentons poskytl poradenství klubu bank složenému z Komerční banky, České spořitelny, Československé obchodní banky a UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia v souvislosti s financováním akvizice společnosti BEST holdingem DEK, včetně komplexního refinancování skupiny BEST. Transakce zatím představuje jednu z největších transakcí v oblasti akvizičního financování v České republice v letošním roce.

BEST je největším českým výrobcem betonových stavebních prvků pro venkovní a zahradní architekturu. Zakladatel společnosti Tomáš Březina prodal svou firmu po 30 letech. Společnost má celkový roční obrat 1,5 miliardy korun, sedm výrobních závodů a provozní zisk EBITDA přibližně 380 milionů korun.

Holding DEK je česká skupina firem zabývajících se dodávkami materiálů a služeb pro stavebnictví a výrobou stavebních materiálů. Vlastníkem společnosti je miliardář Vít Kutnar. Celkový obrat skupiny, včetně největší společnosti holdingu Stavebniny DEK, v loňském roce dosáhl 22,6 miliard korun.

Tým vedl partner Daniel Hurych, jeden ze dvou vedoucích týmu pro bankovnictví a financování pražské kanceláře Dentons, podporovaný advokátem na pozici senior associate Janem Hrivnákem, advokátem Radkem Novákem a paralegelam Evou Klímovou.

Daniel Hurych k transakci poznamenal: „Byli jsme potěšeni, že jsme mohli radit bankám ohledně tohoto významného financování. Dohoda byla dokončena v rekordním čase během několika týdnů i přes složitost a vysokou hodnotu této transakce.

Foto: Michael Gaida z Pixabay

Předchozí

bpv radila prodejci prémiových vín 8Wines

Česku přibylo přes 50 mladých soudců, na spravedlnost už ale míří roboti

Další