Bříza & Trubač nově sídlí v pražském Palladiu

|

Od druhé poloviny února má advokátní kancelář novou adresu, kterou je budova administrativního a nákupního centra Palladium na Náměstí Republiky. Důvod ke stěhování byl jednoduchý – expanze kanceláře a rostoucí počet právníků, jimž velikost původních prostor přestala dostačovat.

„Stěhování do nových prostor je dokladem výrazného růstu, jímž naše kancelář v posledních letech prochází. Považujeme jej i za dárek k desetiletému výročí existence, které na podzim oslavíme,“ říká jeden ze zakládajících partnerů kanceláře Petr Bříza.

Spoluzakladatel Ondřej Trubač jej ohledně výběru nové lokality doplňuje: „Důležité pro nás vzhledem k naší filozofii bylo to, aby se nové kanceláře nacházely na jednom patře, a všichni kolegové se tak mohli přirozeně každý den potkávat. Je to zásada, která se nám už dřív velmi osvědčila.“

Celkem 17 právníků spolu s dalšími kolegy bude nově pracovat v prostorách, na jejichž podobě se podílel architekt Matěj Špaček z ateliéru Space-K spolu s architektkou Lucií Jarolímovou Štěpánovou z Albatros Design. Architekt si při návrhu nových vstupních prostor pohrál s motivem na téma příjmení obou zakládajících partnerů kanceláře – návštěvy tak uvítají masivní březové špalky a v letních měsících i květy trubače.

Nová adresa Bříza & Trubač je Na Poříčí 1079/3a, z této ulice je také do kanceláře přístup.

Architekt Matěj Špaček o nových kancelářích Bříza & Trubač: „Při návrhu reprezentativních vstupních prostor jsme se inspirovali jmény zakladatelů: kvalitní březová překližka a živý trubač byly jasnou volbou. Osvícení investoři hned zpočátku podpořili návrh obětovat několik pracovních míst a věnovat vstupní místnosti hodnotný prostor u oken do ulice Na Poříčí. Vstupní prostor tvoří truhlářská vestavba vyrobená z kvalitní březové překližky mořené do černé barvy. Čekající obklopují úzké pásy vertikální zahrady, kterou budou v letních měsících zdobit květy trubače. Mezi zelenými pásy se nachází police pro umělecké předměty, prestižní trofeje a také vstup do praktické šatny. Masivní březové špalky slouží jako konferenční stolky mezi křesly. Betonový recepční pult stojí na podlaze z dubových parket kladených do vzoru „herringbone“. Úložný prostor za recepcí přechází do chodby, kde diskrétně zakrývá dveře do kuchyňky a současně dotváří reprezentativní přístup k hlavní jednací místnosti.“

Předchozí

Ředitelem NAKIT bude právník Jan Ďoubal

Rudolf Kristian nastupuje do Aegis Law, kde povede nemovitostní praxi

Další