Clifford Chance radila Allegru a Komerční bance při velkých obchodech

|

Advokátní kancelář Clifford Chance poskytovala právní poradenství společnosti Allegro při expanzi ve střední a východní Evropě. V poslední době také radila Komerční bance v souvislosti s financováním akvizic skupiny J&T Real Estate

Advokátní kancelář Clifford Chance poskytovala právní poradenství společnosti Allegro, nejoblíbenější polské platformě elektronického obchodování a jedné z 10 předních světových e-commerce stránek, při akvizici 100% podílu společností Mall Group a.s. a WE|DO CZ s.r.o. od akcionářů PPF, EC Investments a Rockaway Capital. Získaný podnik se skládá z e-commerce aktiv společnosti Mall Group a logistických aktiv společnosti WE|DO, které se nacházejí na území České republiky, Slovenska, Maďarska, Slovinska, Chorvatska a Polska. Hodnota transakce je 881 milionů euro s potenciálním navýšením o 50 milionů euro v případě splnění specifických krátkodobých cílů. V současnosti se čeká na obvyklá antimonopolní a regulační povolení a transakce by měla být definitivně uzavřena v první polovině roku 2022.

Mezinárodní tým Clifford Chance vedla varšavská řídící partnerka Agnieszka Janicka. Pražský tým vedli řídící partner Alex Cook a partner oddělení bankovnictví a financí Miloš Felgr. V rámci hlavní části týmu se aspekty českého práva zabývali především Counsel Michal Jašek a advokát Tomáš Procházka. Slovenské aspekty zaštiťoval seniorní advokát Stanislav Holec. Součástí širšího týmu byli také Counselové Jan Dobrý, Petr Šebesta a Milan Rákosník, seniorní advokátka Veronika Kinclová, seniorní advokát Dominik Vojta, advokáti Jakub Veselý, Petr Chytil a Josef Lysoněk, koncipientky Daniela Benčová a Hana Kadeřábková a koncipienti Martin Urban, Tomáš Kubala, Jan Christelbauer, Ondřej Dolenský a Adam Šimice. Na transakci se podíleli také kolegové z varšavské, londýnské a lucemburské kanceláře.

Clifford Chance poskytovala také právní poradenství Komerční bance při financování akvizice zemědělského podniku Farma Neznašovy a.s. (dříve Český Real, a.s.) novým holdingem J&T ZEMĚDĚLSTVÍ A EKOLOGIE (JTZE). Akvizice je dalším krokem při budování nové zemědělsky orientované odnože skupiny J&T Real Estate navazující na akvizice agropodniků STATEK SOBĚTICE s.r.o. a Žďár Chudenice s.r.o. a souvisejících pozemků v Plzeňském kraji, na jejichž financování Komerční bankou se Clifford Chance podílela také. JTZE akvizicemi podniků získala okolo 6 000 hektarů půdy a přes 3 200 kusů dobytka. Tým Clifford Chance vedl seniorní advokát Dominik Vojta pod dohledem partnera oddělení bankovnictví a financí Miloše Felgra.

Předchozí

Část zákona o DPH je v rozporu s unijním právem a diskriminuje české firmy

Boguský z Clifford Chance je novým partnerem v Dentons

Další