Boguský z Clifford Chance je novým partnerem v Dentons

|

Pražská kancelář globální právní firmy Dentons posiluje svoji restrukturalizační a insolvenční praxi příchodem Pavla Boguského na pozici partnera a bankovní a finanční praxi příchodem Vojtěcha Lagy na pozici senior associate

Pavel Boguský přichází z pražské kanceláře Clifford Chance a zaměřuje se především na oblast restrukturalizací a insolvencí včetně souvisejících soudních sporů a na bankovnictví a financování. Během své praxe poskytoval právní poradenství při řadě významných insolvenčních případů, přeshraničních restrukturalizacích i komplexních insolvenčních soudních sporech, včetně zastupování před Nejvyšším soudem a Ústavním soudem ČR. Má rovněž zkušenosti s poradenstvím při lokálních a přeshraničních bankovních a finančních transakcích. 

Pavel je hodnocen jako „Rising star“ v oblasti restrukturalizací a insolvencí v České republice podle prestižní mezinárodní srovnávací publikace IFLR1000 a je spoluautorem v současné době nejnovějšího komentáře k insolvenčnímu zákonu od nakladatelství C. H. BECK, v jehož rámci zpracoval komplexně právní úpravu reorganizace. Pavel je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy a oboru mezinárodního ekonomického a obchodního práva na univerzitě v nizozemském Groningenu.

Vojtěch Laga má více než desetiletou zkušenost s právním poradenstvím, zaměřuje se především na domácí a zahraniční bankovní a finanční transakce, včetně korporátního, akvizičního a nemovitostního financování, a to jak bilaterálního, tak syndikovaného. Vojtěch přichází z pozice vedoucího právního oddělení Trinity Bank. 

Předtím spolupracoval s předními mezinárodními kancelářemi v Praze a Bukurešti a absolvoval klientské secondmenty v londýnské pobočce UniCredit Bank a v pražské pobočce ČSOB. Vojtěch je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy.

Předchozí

Clifford Chance radila Allegru a Komerční bance při velkých obchodech

Allen & Overy radila při blokovém prodeji akcií České zbrojovky

Další