Clifford Chance radila klubu bank při financování akvizice Packety

|

Pražská kancelář Clifford Chance radila klubu velkých českých bank složeného z České spořitelny, Československé obchodní banky a Citibank a vedeného Českou spořitelnou jako agentem při financování akvizice skupiny Packeta, konsorciem tvořeným CVC Capital Partners a Emma Capital. Transakce dále zahrnovala refinancování a restrukturalizaci stávajícího financování skupiny Packeta.

Akvizice Packety, významného hráče v odvětví e-commerce logistiky, konsorciem CVC Capital Partners a Emma Capital, které bylo po splnění všech odkládacích podmínek (včetně souhlasu soutěžních úřadů Evropské unie) úspěšně uzavřeno v březnu 2024, představuje významný krok v e-commerce a logistickém prostředí.

Tento úspěch navazuje na předchozí poradenství Clifford Chance poskytnuté konsorciu České spořitelny, Citibank a UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia při klubovém financování Packety a jejích dceřiných společností na začátku roku 2023.

„V Clifford Chance jsme poctěni, že jsme mohli být jedním ze strategických partnerů v této významné transakci. Právě zkušenost našeho týmu v oblasti složitých finančních struktur a poskytování právních řešení na míru zajistila úspěšné uzavření této akvizice. Blahopřejeme celému bankovnímu klubu i vítěznému konsorciu CVC Capital Partners a Emma Capital k této transakci, komentoval Miloš Felgr, partner kanceláře Clifford Chance v Praze.

Dedikovaný tým Clifford Chance vedl právě partner Miloš Felgr, s aktivní podporou counsela Dominika Vojty a seniorní advokátky Hany Čekalové a s asistencí advokátních koncipientů Ondřeje Šteca a Sáry Bartlové.

Skupina Packeta byla založena v roce 2010 s jasným cílem: usnadnit internetovým obchodům zasílání balíků. Packeta group je holdingem několika společností, včetně českého subjektu Zásilkovna. Skupina působí na několika světových trzích, včetně České republiky, Slovenska, Německa, Rumunska, Maďarska, Polska a Slovinska. Skupina Packeta zaměstnává kolem 2200 zaměstnanců, obrat skupiny v roce 2022 dosáhl 255 milionů euro.

CVC je globální akciová a investiční skupina operující v Evropě, Asii a USA s aktivy ve správě 177 miliard euro. CVC je investorem ve 125 společnostech s celkovým ročním obratem přibližně 100 miliard euro, které zaměstnávají více než 550 tisíc lidí. Za 40 let své činnosti vybudovala síť 29 kanceláří po celém světě.

EMMA Capital je soukromý investiční holding založený v roce 2012 Jiřím Šmejcem.
V posledních letech se zaměřuje především na trhy v Evropské unii, ale působí i na dalších trzích. Obvykle hraje aktivní roli ve společnostech, kde získává majetkový podíl, podílí se na jejich řízení, rozvoji a případné restrukturalizaci. Investiční prioritou EMMA jsou maloobchodní a zákaznicky orientované společnosti.

Předchozí

Zahraniční investoři drželi dluhopisy ČR za více než bilion korun

Budoucnost tuzemské ekonomiky: ČNB zlepšila prognózu

Další