Clifford Chance radila při financování průmyslových parků CTP na Slovensku

|

Clifford Chance radila CTP, největšímu evropskému kótovanému logistickému a průmyslovému developerovi a provozovateli měřeno dle hrubé pronajímatelné plochy, v souvislosti s financováním průmyslových parků vlastněných a vybudovaných CTP na Slovensku. Nové klubové financování poskytly bankovní domy Erste Group Bank AG a Slovenská sporiteľňa.

Transakce prokazuje silnou podporu zainteresovaných finančních stran a umožňuje CTP pokračovat v dalším růstu. V návaznosti na předchozí spolupráci s CTP asistovala kancelář Clifford Chance při přípravě a vyjednávání finančních dokumentů, přičemž pražský tým vedl v tomto procesu týmy právníků z České republiky, Slovenska a Nizozemska.

„Jsem hrdý na to, že v nás v CTP opět vložili důvěru a vybrali nás jako právního poradce. Přestože je naše vzájemná spolupráce dlouhodobá, toto byla první příležitost radit s financováním ryze slovenského portfolia. Jsem rád, že mohu konstatovat, že náš tým hladce spolupracoval napříč jurisdikcemi a napomohl úspěšnému uzavření transakce,“ uvedl partner Miloš Felgr, jenž vedl tým, který na transakci pracoval.

CTP je full-service developer a správce průmyslových a logistických parků. Portfolio CTP pokrývá 11,0 milionů m2 pronajímatelné plochy na 10 trzích po celé Evropě a spojuje Černé moře se Severním mořem, díky tomu je CTP největším kótovaným vlastníkem logistických a průmyslových nemovitostí dle GLA v Evropě. CTP má širokou skupinu klientů s více než 1000 lokálními a mezinárodními společnostmi zastupujícími rozmanitou škálu sektorů, jmenovitě například výrobu, logistiku a výzkum a vývoj.

Tým Clifford Chance, který se na tomto financování podílel, tvořila advokátka Bára Mika a counsel Dominik Vojta pod vedením partnera Miloše Felgra. Primární podporu poskytl advokátní koncipient Ondřej Šteco, přičemž slovenské právní aspekty transakce zastřešili senior advokát a vedoucí slovenského oddělení Clifford Chance Stanislav Holec a advokátní koncipient Lukas Ljubovič. Aspekty nizozemského práva se zabýval advokát Menno Postma.

Předchozí

Konec Spáčila v Deloittu a naopak nový Resolv Sprinze a Štípy

Fond N1 má dva nové partnery, Homolu a Kocarovou

Další