Konec Spáčila v Deloittu a naopak nový Resolv Sprinze a Štípy

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – V advokátních kuloárech se v poslední dnech mluví zejména o konci Jana Spáčila, donedávna spoluřídícího partnera, v Deloitte Legal nebo o odchodu Petra Sprinze z Allen & Overy. S ním jsme mluvili, a tak si o jeho nové kanceláři Resolv přečtete na následujících řádcích více. Novou posilu přivítala třeba kancelář Hajduk & Partners – a to nikoliv v domovském Třinci, ale v Praze – a k letošním oslavencům se zařadila také kancelář Bříza & Trubač, která své desáté narozeniny prožila v Kunsthalle.

„Advokátní kancelář Resolv je synonymem pro řešení. Naše vize je odhodlání hledat cestu k výsledku bez ohledu na složitost situace. Chceme být partnerem, který povede klienty k úspěchu. Rádi bychom zužitkovali více než 10 let zkušeností v oblasti insolvencí, soudních sporů, transakcí a řešení komplikovaných právních situací. Právo pro nás není jen povolání, je to vášeň a nástroj pro dosažení obchodních cílů našich klientů,“ sdělil mi Petr Sprinz, který Allen & Overy vyměnil za vlastní kancelář, kterou vlastní z 80 procent a zbytek drží Martin Štípa, rovněž dřívější advokát Allen & Overy. 

„Jsme rádi, že máme okolo sebe nadšený tým chytrých lidí, se kterými je radost pracovat. Resolv je na trhu zatím pár týdnů, ale do konce roku se těšíme na zapojení více než 10 talentovaných kolegů do našeho kolektivu. Postupně očekáváme také další růst. Těší nás důvěra našich klientů a jsme připraveni být nadále jejich silným partnerem,“ dodal další vizi kanceláře právě Štípa.

A novinky přišly i z kanceláře Hajduk & Partners. O ní je v poslední měsících slyšet stále častěji a jak se ukazuje, nejen v souvislosti s česko-polským trhem. „V našich řadách jsme přivítali novou tvář – zkušeného advokáta Michala Jekielka, který posiluje tým pražské pobočky Hajduk & Partners. Michal Jekielek řadu let pracoval pro české pobočky předních světových kanceláří a nejbližším je mu transakční a strukturační právní poradenství, klasický korporát či mezinárodní komoditní obchody. Zabývá se rovněž poradenstvím v oblasti správy osobního majetku, mezigeneračních transferů a strukturace rodinných holdingů a svěřenských fondů. Díky jeho dlouholetému působení v jedné ze společností Big4 je spolupráce s daňovými poradci, auditory a účetními prakticky vepsána do jeho DNA,“ sdělil mi advokát Martin Bielesz. Dodejme, že Jekielek působil dříve v PwC Legal, následně ale také v Noerru a vedl rovněž svou kancelář Axton Legal.

Letošní rok je plný advokátních oslav. Třicetiny už oslavila Císař, Češka, Smutný, deset let je Dentons (s jejím řídícím partnerem Petrem Zákouckým chystáme do říjnového čísla Lawyers & Business související partnerský rozhovor), nyní se přidává Bříza & Trubač a na velkolepé listopadové oslavy třicátých narozenin to vypadá i u PRK Partners (a její spoluřídící partner Václav Bílý bude v nejbližším Lawyers & Business i na obálce). Tak všem všechno nejlepší!

Předchozí

O compliance i tam, kde bychom ani toto téma nečekali

Clifford Chance radila při financování průmyslových parků CTP na Slovensku

Další