Clifford Chance radila při zakládání Beko Europe i akvizici aktivit Whirpoolu

|

Advokátní kancelář Clifford Chance poskytovala právní poradenství společnosti Arçelik A.Ş., světovému gigantu na trhu domácích spotřebičů, při založení společného podniku mezi její dceřinou společností, Beko B.V., a dceřinou společností Whirlpool Corporation, Whirpool EMEA Holdings LLC, jehož výsledkem bylo založení samostatné společnosti Beko Europe. 

Na základě výrobního objemu z roku 2023 dělá kombinovaný podíl evropských velkých domácích spotřebičů společnosti Whirlpool a velkých domácích spotřebičů, spotřební elektroniky, klimatizací a malých domácích spotřebičů společnosti Arçelik ze společnosti Beko Europe největší podnik svého druhu v Evropě. S více než 20 tisíci zaměstnanci a 11 výrobními závody vyrábí Beko Europe přibližně 24 milionů domácích spotřebičů ročně. 

Clifford Chance poskytovala poradenství společnosti Arçelik nejen při založení společnosti Beko Europe, ale také při převzetí aktivit společnosti Whirlpool na Středním východě a v severní Africe. 

Podle údajů z roku 2023 má společnost Arçelik globální působnost na 57 trzích světa s přibližně 55 tisíci zaměstnanci a celkovými tržbami kolem 11 miliard eur. Tento úspěch je výsledkem významného zvýšení roční výrobní kapacity, která nyní čítá celkem 45 výrobních lokalit. 

Přeshraniční tým, který na tomto rozsáhlém projektu pracoval, zahrnoval hned několik Clifford Chance kanceláří, včetně poboček v Praze, Londýně, Amsterdamu, Bruselu, Paříži, Miláně, Frankfurtu, Düsseldorfu, Istanbulu, Varšavě, Bukurešti, Newcastlu, Barceloně, Madridu, Hongkongu, Pekingu, Casablance, Dubaji, New Yorku a Washingtonu D.C. Transakci, na které pracovalo více než 100 právníků, vedl řídící partner pražské kanceláře Alex Cook a partner Gareth Camp z londýnské kanceláře, za podpory partnerky Itir Çiftçi z kanceláře v Istanbulu. 

Předchozí

Ministerstvo financí prodalo dluhopisy za 9,6 miliardy

Nejúspěšnější aukce měsíce: Zlatá mince se věrozvěsty

Další