Nejúspěšnější aukce měsíce: Zlatá mince se věrozvěsty

|

Za nejvyšší částku, 640 000 korun, se v březnu na portálu Aukro.cz vydražila zlatá mince o nominální hodnotě 10 000 korun, která zobrazuje příchod slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu v roce 863. Aukro o tom v pondělí informovalo v tiskové zprávě. I další dvě nejúspěšnější aukce portálu v březnu patřily mincím – 405 000 korun sběratel zaplatil za zkušební odražek stříbrné československé padesátikoruny z roku 1971 k 50. výročí Komunistické strany Československa a za 250 000 korun nového majitele našla ještě starší zlatá československá pětikoruna z roku 1968.

„Strmý růst ceny zlata vedl v uplynulých týdnech obecně ke zvýšenému zájmu o investiční zlaté mince. V hojné míře se prodávaly například i mince České národní banky z cyklů Mosty či Hrady,“ uvedl expert na sběratelství a starožitnictví portálu Aukro Pavel Krejčíř.

Do žebříčku deseti nejúspěšnějších aukcí se v březnu dostal také původně policejní motocykl Jawa 350 Californian, který se vydražil za 210 000 korun. S částkou 112.000 korun pak následovalo prvních 200 čísel komiksu Čtyřlístek a 70 000 korun padlo za československou pětihaléřovou poštovní známku ve tvaru trojúhelníku, informovalo Aukro.

Zájem byl v březnu podle portálu dále o stokorunovou poukázku do síti obchodů Tuzex, které za socialismu v Československu prodávaly západní zboží. Nový majitel za ni dal 50.000 korun. Osmou nejúspěšnější aukcí pak byl set stavebnice LEGO s názvem Republic Dropship with AT-OT. „Vzácný neotevřený set LEGO se začal prodávat od jedné koruny. Konečná částka se pak vyšplhala až na 30 400 Kč, což dokumentuje stále rostoucí investiční potenciál některých LEGO setů,“ uvedlo v tiskové zprávě Aukro.

Poptávka v březnu na Aukru byla i po hudbě a literatuře. Set 11 vinylových desek britské kapely Pet Shop Boys se podařilo prodat za 25 000 korun a o něco méně, 20 400 korun, nového majitele stálo druhé vydání Kytice od Karla Jaromíra Erbena z roku 1861 v originální vazbě.

Aukro se zaměřuje na aukce i prodej a nákup za pevné ceny. Svou činnost portál zahájil v roce 2003.

Předchozí

Clifford Chance radila při zakládání Beko Europe i akvizici aktivit Whirpoolu

Banky nechtějí, aby stát dotoval úvěry na bydlení

Další