Dentons radila Pentě i Evropské bance pro obnovu a rozvoj

|

Pražská kancelář Dentons poskytla společnosti Penta právní poradenství při akvizici, která umožňuje výstavbu a rozvoj nové čtvrti v hlavním městě, a s Evropskou bankou pro obnovu a rozvoj spolupracovala při rozsáhlé investici v Polsku.

Společnosti Penta poskytla pražská kancelář Dentons poradenství při akvizici Rextim Holdingu, mateřské společnosti ČSAD Praha Holding, která je vlastníkem automobilového nádraží Florenc, administrativní budovy Bastion Florenc, historických budov v Křižíkově, Perlové nebo Washingtonově ulici a rozvojových lokalit na Smíchově nebo na Rohanském ostrově.

Na základě této akvizice může společnost Penta pokračovat v realizaci vítězného projektu z urbanistické soutěže Florenc21, který byl schválen v roce 2021 a spočívá v rozvoji nové městské čtvrti v okolí Masarykova nádraží, na rozmezí lokalit Nového Města, Karlína a Žižkova. „Jsme hrdí na to, že si společnost Penta vybrala pro poradenství při transakci, která přispěje k realizací významného developerského projektu proměňujícího širší centrum Prahy, právě nás,“ uvedla Monika Kajanková, partnerka pražské kanceláře Dentons a vedoucí transakčního týmu, jehož součástí byli advokáti Jan Sedlák a Jan Blažek.

Dlouholetému klientovi, Evropské bance pro obnovu a rozvoj (EBRD), poskytla advokátní kancelář Dentons poradenství při kapitálové investici do Pelion, největšího farmaceutického distributora v Polsku. V týmu, vedeném partnerem pražské kanceláře Chrisem Watkinsonem a partnery varšavské kanceláře Jakubem Cielinskim a Marceli Kasperkiewiczem, spolupracovali Petr Müller z české a Paulina Galewská z polské pobočky Dentons.

Investice Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD) umožní společnosti Pelion, působící ve farmaceutické distribuci a na velkoobchodním a maloobchodním trhu s farmaceutickými a kosmetickými výrobky v Polsku a pobaltských zemích, financovat další zásadní rozmach, inovace a rozšíření obchodních aktivit.

Předchozí

Nové LB: O M&A, fotbalovém právu, dřevostavbách i tarifu

Blažek navrhuje jmenovat 57 nových soudců, z toho 45 žen

Další