DLA nabízí s Revealem protikorupční službu s využitím AI

|

Mezinárodní advokátní kancelář DLA Piper spustila ve spolupráci s technologickou společností Reveal službu Aiscension Bribery, „která je založena na umělé inteligenci a slouží k odhalování rizik korupce ve firmách“ .

„Odpovědnost za korupční jednání představuje vážnou hrozbu pro činnost organizací i firem. Pokuty mohou často dosahovat závratných částek a potenciální poškození pověsti může být nevyčíslitelné. Celková hodnota pokut veřejně oznámených na celém světě za posledních pět let přesáhla 10 miliard eur. Toto je přitom pouze špička ledovce, protože mnoho pokut je vyřešeno mimosoudně a nejsou zveřejněny. Vzhledem k vysoké míře rizika v této oblasti je tedy nezbytné, aby organizace měly zavedena preventivní opatření a prováděly pravidelné kontroly, které jsou časově i finančně náročné,“ říká Petr Šabatka, partner pražské kanceláře DLA Piper a vedoucí praxe litigací a regulatoriky.

„Aiscension Bribery umožňuje provádět vyšetřování nebo compliance kontroly desetkrát rychleji, přesněji a hospodárněji než jakákoli jiná dostupná možnost. Umělá inteligence kombinuje různé analytické metody způsobem, jakým to manuální kontroloři nedokážou, a vzory a anomálie dokáže identifikovat v obrovském množství textových dat. Navíc dokáže analyzovat data ve více než 100 světových jazycích včetně češtiny.

Umělá inteligence obsažená v řešení byla vyškolena právníky DLA Piper tak, aby byla schopna odhalit klíčové formy korupčního jednání, včetně poskytování nebo přijímání úplatku, obcházení interních postupů, apod. Toto na zakázku vytvořené řešení je poháněno platformou společnosti Reveal, která využívá adaptivní umělou inteligenci a behaviorální analýzu.

Spuštění Aiscension Bribery plynule navazuje a rozšiřuje modul z března 2021, kdy DLA Piper vůbec poprvé představila Aiscension jako nástroj, který byl vytvořen za účelem identifikace kartelových aktivit ve firmách,“ uvedla kancelář.

Předchozí

Fenyk a spol.: Hra o personálii roku startuje znovu

Women on the Pitch – Aegis Law pořádá mezinárodní konferenci o ženském fotbale

Další