Fenyk a spol.: Hra o personálii roku startuje znovu

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Emeritní místopředseda Ústavního soudu Jaroslav Fenyk nastoupil jako of counsel do advokátní kanceláře Dentons, čímž rozhodil karty všem, kteří doposud hráli o pomyslnou advokátní personálii roku. A že už jich je u toho „hráčského stolku“ letos opravdu hodně. Další zajímavý příchod ohlásila i kanceláře Císař, Češka, Smutný, stejně jako KPMG Legal, Sokol Novák tdpA nebo Eversheds Sutherland.

Jaroslav Fenyk opustil kvůli svému angažmá u Ústavního soudu také pozici of counsela kanceláře White & Case. V rámci ní spolupracoval s Ladislavem Smejkalem, napsali spolu i jeden z prvních komentářů k zákonu o trestní odpovědnosti právnických osob, a to pro nakladatelství Wolters Kluwer. Když představovali jeho druhé a rozšířené vydání, už to bylo v kanceláři Dentons, do níž se Ladislav Smejkal – v době, kdy byl Jaroslav Fenyk místopředsedou Ústavního soudu – přesunul a v níž úspěšně zastává výraznou partnerskou pozici. Není tak ani divu, že profesor Fenyk zamířil při svém návratu do komerční sféry právě do této firmy, kde je od září rovněž of counselem.

V posledních týdnech se v tomto sloupku opakovaně objevuje kancelář Císař, Češka, Smutný a ani v tomto vydání tomu nemůže být jinak, protože i ona ohlásila zásadní personálii a vznik nového týmu: „Novou vedoucí advokátkou se stala Barbora Vlachová, která doposud dlouhodobě působila jako samostatná advokátka. Její tým bude mít na starosti zejména kyberbezpečnost, digitální transformaci a právo IT.“ Společník kanceláře Jaromír Císař k tomu dodal: „Pokračujeme v zaběhnutém trendu, ve kterém průběžně se svými klienty sdílíme jejich obory a vyhledáváme nové trendy (nejen v oblasti práva a advokacie). Kyberbezpečnost a právo IT jsou klíčové oblasti, na které se dlouhodobě zaměřujeme. Barbora Vlachová patří mezi přední odborníky v tomto oboru. A nejen v něm. Její práci dlouhodobě sledujeme, navíc se velmi rychle ztotožnila se všemi důležitými principy a hodnotami AKCCS. Ve své praxi opakovaně prokázala, že umí vést tým lidí, navíc dosahovala vynikajících výsledků u vlastních klientů. Je proto logické, aby se novou vedoucí stala právě Barbora.“

„Do KPMG Legal přichází Pavla Křečková, která dosud působila na partnerské pozici v advokátní kanceláři CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang. Jedna z nejvýznamnějších žen právního byznysu zastřeší v KPMG Legal služby spojené s financemi a bankovnictvím. Zároveň bude zodpovědná za klienty z realitního trhu,“ uvedla rovněž tento týden KPMG Legal. „Věřím, že v kanceláři našeho typu Pavla zúročí své bohaté zkušenosti a přispěje k dalšímu rozvoji vztahů s klienty. Po Janu Procházkovi je pro nás v krátké době už druhou výraznou personální akvizicí. Reagujeme tak na růst poptávky v některých oblastech a zároveň v předstihu posilujeme v oblastech, kde růst teprve očekáváme,“ sdělil k příchodu Pavly Křečkové, která v minulosti působila také ve Weil, Gotshal & Manges, partner kanceláře Martin Hrdlík.

Z kanceláře bnt pak po více než 10 letech odešla Lola Floriánová, jíž do svých řad nedávno přivítala jako senior advokátku Eversheds Sutherland, což uvedla na Linked-Inu. A nezapomínejme samozřejmě ani na příchod exšéfa PwC Legal Radka Buršíka do Sokol Novák tdpA. Tak ať se všem daří.

Předchozí

Emeritní místopředseda Ústavního soudu Fenyk je nově v Dentons

DLA nabízí s Revealem protikorupční službu s využitím AI

Další