DLA Piper asistuje Zip Co při nákupu zbývajících podílů v Twisto Payments a Spotii

|

DLA Piper opětovně poskytuje právní poradenství australskému gigantovi v odložených platbách Zip Co, a to při jeho akvizici zbývajícího podílu tuzemského lídra Twisto. Pro stejného klienta advokátní kancelář zároveň řešila nákup zbývajícího podílu ve fintechové společnosti Spotii Holdings Ltd, se sídlem v Abu Dhabí.

Tým DLA Piper na Blízkém východě vedl vedoucí korporátní praxe pro tento region Will Seivewright spolu s dubajskou advokátkou Grace Hunt. Pražský tým vede Miroslav Dubovský, Country Managing Partner a vedoucí korporátního a obchodního oddělení pražské kanceláře. Na poradenství spolupracuje s advokátem pražské kanceláře Marcelem Janíčkem.

„Tato transakce je skvělým příkladem naší schopnosti kombinovat špičkovou praxi v oblasti FinTech na Blízkém východě a rozsáhlé zkušenosti v oblasti fúzí a akvizic. Podmíněná akvizice společnosti Spotii je další významnou ukázkou naší práce, kterou lze přidat na seznam inovativních technologických transakcí, jež náš tým nedávno úspěšně dokončil,“ komentuje asistenci DLA Piper Middle East Will Seivewright.

„Současná akvizice přibližně 90 % zbývajících akcií společnosti Twisto navazuje na investici provedenou z přelomu loňského a počátku letošního roku, u níž jsme rovněž asistovali. Máme radost, že můžeme společnosti Zip Co radit i při její nové investici do Twisto, čímž posiluje svou přítomnost v regionu střední a východní Evropy. Těší nás také, že svým opětovným zapojením vyzdvihujeme jedinečné zkušenosti DLA Piper Prague v oblastech FinTech a M&A v našem regionu,“ dodává ve vztahu k investici do tuzemského startupu Twisto Miroslav Dubovský.

Po nedávno uzavřených transakcích (leden 2021 v případě Twista a prosinec 2019 v případě Spotii) se jedná o akvizice zbývajících podílů obou regionálních lídrů v oblasti odložených plateb. Tento model pro maloobchodní prodej je jak na Blízkém východě, tak i v regionu střední a východní Evropy nadále rychle se rozvíjejícím odvětvím. Obě transakce zdůrazňují nový trend FinTech společností spolupracovat s maloobchodníky v obou regionech a nabízet tamním spotřebitelům nákladově efektivní a inovativní digitální řešení.

Foto: Luisella Planeta Leoni z Pixabay

Předchozí

Dentons radil Crestylu při refinancování Dock In Office Parku

Česká zbrojovka dokončila akvizici Coltu

Další