DLA Piper radila Zip při akvizici Twisto Payments

|

Advokátní kancelář DLA Piper poskytla právní poradenství australskému startupovému jednorožci a přednímu světovému hráči v odložených platbách Zip Co při akvizici zbývajícího podílu tuzemského lídra Twisto Payments.

Na transakci se podílel tým pražské DLA Piper, který vedl vedoucí korporátní praxe a Country Managing Partner Miroslav Dubovský společně s advokáty Pavlínou Trchalíkovou a Marcelem Janíčkem.

Uzavření transakce bylo završením jednoročního akvizičního procesu. Společnost Zip Co nejprve v prosinci loňského roku investovala do společnosti Twisto nákupem prvních 10 % akcií a stala se tak významným investorem. Akvizice pak byla završena koupí zbývajícího podílů a po vyřešení všech regulačních otázek.

„Jsme nadšení, že jsme mohli pomoci společnosti Zip Co ve všech fázích této složité transakce, která zahrnovala nejen transakční, ale také regulační a korporátní poradenství a to vše napříč několika jurisdikcemi,“ říká Miroslav Dubovský.

Akvizice společnosti Twisto posílí pozici společnosti Zip Co v Evropě, demonstruje její strategii globálního růstu a usnadní ji přístup na rychle rostoucí trh s e-commerce v Evropské unii.

„Je vidět, že i přes nekončící pandemii Covid-19 je FinTech trh velmi aktivní. Jsme proto rádi, že jsme hladce dokončili další transakci právě v tomto sektoru,“ uzavírá Miroslav Dubovský

Předchozí

Matzner et al mění značku a hlásí nejúspěšnější rok v historii

V Uherském Hradišti se propojí sídlo soudu s památníkem obětí totalit

Další