Do Noerru nastoupily dvě nové advokátky

|

Skupinu bankovního a finančního práva pražského zastoupení mezinárodní advokátní kanceláře Noerr posílily dvě zkušené právničky, a sice Katarína Jendželovská a Tereza Marek.

Pražská kancelář Noerr tak pokračuje ve stabilním růstu v této oblasti, ve které si v poslední době připsala unikátní úspěchy. Mezi ty patří na poli finanční litigace vítězství u Nejvyššího soudu České republiky ve věci zahraniční bankovní pohledávky přesahující jednu miliardu korun nebo poradenství pro přední evropskou bankovní skupinu v segmentu komplexního přeshraničního financování v hodnotě stovek milionů EUR.

Na pozici seniorní advokátky coby nová klíčová členka týmu bankovního a finančního práva nastoupila zkušená advokátka Katarína Jendželovská, která strávila předchozích sedm let v pražské pobočce advokátní kanceláře Eversheds Sutherland a ještě předtím čerpala zkušenosti mimo jiné v pražské kanceláři Clifford Chance. Katarína poskytuje komplexní právní servis u finančních transakcí na straně věřitelů i dlužníků, a dále se specializuje na vybrané otázky finanční regulatoriky. Katarína vystudovala Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně a rovněž v rámci programu Erasmus studovala na Universiteit Gent v Belgii.

Na pozici advokátky nastoupila Tereza Marek, jež předtím působila například v advokátních kancelářích Wilsons CEE a Havel & Partners. Tereza se specializuje zejména na financování nemovitostních transakcí a v pražské kanceláři Noerr bude též poskytovat i poradenství v oblasti obchodního práva v rámci pracovní skupiny M&A a korporátního práva. Tereza je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

„Obě kolegyně představují pečlivě vybrané posily zapadající do našeho týmu jak profesně, tak osobnostně. Jsem přesvědčen, že jej pomohou dále rozvíjet za podpory ostatních našich právníků a pod mentoringem seniorního kolegy Filipa Murára, který je nyní na odborné stáži u Evropské investiční banky,“ říká vedoucí partner pražské skupiny bankovnictví a financí v advokátní kanceláři Noerr Luděk Chvosta.

„Posílení pražské bankovní skupiny je dalším krokem v naší růstové strategii jak v České republice, tak v regionu CEE, s cílem dále rozšířit naše integrované korporátní, finanční a transakční poradenství cílenými investicemi do odborně nejzdatnějších kolegů,“ dodává dlouholetá řídící partnerka pražské kanceláře Noerr Barbara Kusak.

Předchozí

Matzner: Kdo zaplatí život zničený nezákonným stíháním?

Do Verdianu přišli další lidé, Šturmu vystřídá Bílková

Další