Do Verdianu přišli další lidé, Šturmu vystřídá Bílková

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Tomáš Babáček, dřívější partner kanceláře Deloitte Legal, založil novou advokátní kancelář Verdian, zaměřenou na udržitelnost a enviromentální praxi. Nyní do ní přišli další dva právníci. Pražská právnická fakulta bude mít po čtvrtstoletí novou šéfku katedry mezinárodního práva. A ministr spravedlnosti Pavel Blažek má novou pracovní skupinu pro trestní právo, v níž najdeme řadu hvězdných advokátských i neadvokátských jmen. 

S novou kanceláří Verdian, jejíž webové stránky jsou ještě ve výstavbě, trvale spolupracuje advokát Filip Hloušek, který rovněž působil v Deloittu, stejně jako koncipientka Andrea Lančová. Kancelář je stoprocentně vlastněná Tomášem Babáčkem a sídlí v pražském Karlíně. Babáček se v Deloittu věnoval rovněž projektu Zákon roku, ten bude pokračovat dál pod hlavičkou Deloittu.

Ke změnám v brzké době dojde také na pražské právnické fakultě, vyplývá z nového rozhodnutí děkana Radima Boháče. Šéfa katedry mezinárodního práva Pavla Šturmu, který rovněž dlouhodobě působí v Komisi pro mezinárodní právo OSN, vystřídá po čtvrtstoletí po pro ni úspěšném výběrovém řízení profesorka Veronika Bílková, odbornice na humanitárního právo. Bílková je rovněž českou zástupkyní v Benátské komisi a také vedoucí Centra mezinárodního práva Ústavu mezinárodních vztahů. 

Jak jsme nedávno informovali, na Slovensku došlo k výměnám na postech ministra spravedlnosti a také předsedy České advokátní komory. Jak bývalý předseda a nový ministr Viliam Karas, tak nový předseda Martin Puchalla vystoupí příští týden v úterý na velmi zajímavé konferenci Rudolf Slánský a spol.: justice a politické procesy, pořádané na pražském Vrchním soudu Českou advokátní komorou a Muzeem paměti XX. století. Na akci moderované emeritním předsedou České advokátní komory Vladimírem Jirouskem vystoupí například ředitel zmíněného muzea Jan Kalous (s přednáškou Politické procesy v Československu) nebo historik Pavel Blažek Obhájci v politických procesech se zaměřením na JUDr. Vladimíra Bartoše, obhájce R. Slánského a dalších).

S trestním právem, tentokrát ale budoucím, pak souvisí další personální novinky. „Ministr spravedlnosti zřídil pracovní skupinu pro trestní politiku, která je jeho poradním orgánem v oblasti koncepce a tvorby trestní politiky,“ uvedlo v polovině listopadu ministerstvo spravedlnosti. Skupina má tři desítky členů, mezi nimiž najdeme třeba předsedu trestního kolegia Nejvyššího soudu Františka Púryho, pražskou vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou, advokáty Tomáše Sokola, Lukáše Trojana, Filipa Seiferta, Lukáše Bohuslava nebo Eduardu Brunu, stejně jako například akademika Jakuba Drápala, který nedávno publikoval poměrně revoluční studii, podle níž by zrušením speciálních sazeb pro recidivisty stát ušetřil miliardu korun.

Předchozí

Do Noerru nastoupily dvě nové advokátky

Schoenherr radila BHM Group s akvizicí portfolia 10 retail parků

Další