Do Rowan Legal nastoupil Jiří Mňuk

|

Advokát Jiří Mňuk posiluje advokátní kancelář Rowan Legal. Rozšiřuje tým specializující se na poradenství v oblasti soutěžního práva a veřejné regulace.

Mgr. Jiří Mňuk, LL.M. je zkušeným odborníkem na soutěžní právo a veřejnou regulaci, a to především v oblastech telekomunikací a dalších regulovaných síťových odvětví jako veřejná doprava či energetika. Právní poradenství poskytuje jak tuzemským, tak zahraničním klientům. Během své dosavadní kariéry vedl řadu projektů, které se týkaly soutěžních, regulatorních a souvisejících smluvních aspektů výstavby a provozu telekomunikační infrastruktury či spojování podniků v různých zemích EU v telekomunikacích, energetice a dalších odvětvích. Rovněž má významné zkušenosti s řízeními o údajném porušení soutěžního práva vedenými soutěžními úřady, včetně Evropské komise. V kontextu soutěžního práva a regulace se také podílel na zastupování klientů v soudních sporech před tuzemskými soudy a Soudním dvorem EU.

„Jiří je díky svým znalostem a zkušenostem výraznou posilou naší kanceláře. Soutěžní právo vnímáme jako důležitou součást tuzemské a unijní ekonomiky, věříme proto, že jeho příchod nám pomůže nabídnout našim klientům v této oblasti ještě kvalitnější služby než doposud,“ okomentoval Jan Měkota, partner Rowan Legal.

Jiří Mňuk je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy a University College London, Faculty of Laws, kde se specializoval na soutěžní právo. V současnosti se rovněž věnuje doktorskému studiu na Právnické fakultě Masarykovy univerzity, kde se zaměřuje na soutěžní a regulatorní aspekty telekomunikačního odvětví. Ve volném čase se věnuje cyklistice, horské turistice a cestování.

Předchozí

Nové weby spojených kanceláří i chybějí zákony

Clifford Chance radila Arete s financováním portfolia fondu

Další