Eversheds představuje nové kolegyně a kolegy

|

Pražský tým mezinárodní advokátní kanceláře Eversheds Sutherland ve svých řadách přivítal v poslední době čtyři nové kolegy. „Jsem pevně přesvědčen, že nástup nových kolegů bude další posilou naší právní praxe zejména v oblasti M&A, korporátního práva, litigací a práva nemovitostí. Těší mě, že k nám nastupují talentovaní lidé, kteří se rozhodli svou kariéru spojit s mezinárodní kanceláří Eversheds Sutherland“ vyjádřil se Bořivoj Líbal, co-managing partner pražské kanceláře.

Významnou posilou transakčního týmu je senior advokátka Lola Florianová. Zaměřuje se na M&A, včetně due diligence, korporátní přeměny a joint venture. Vedle advokátní praxe také přednáší a publikuje, je mj. spoluautorkou komentáře Wolters Kluwer k zákonu o přeměnách obchodních společností a družstev. Lola vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a rovněž obor management a právo na Management Center Innsbruck v Rakousku. Před příchodem do Eversheds Sutherland působila deset let v advokátní kanceláři bnt attorneys-at-law. Díky svým jazykovým znalostem se věnuje anglicky a německy hovořícím klientům.

Advokát Vladimír Foldyna se ve své právní praxi zaměřuje na zastupování klientů před soudy a věnuje se také právu obchodních společností a mezinárodnímu soukromému právu. Studoval na Právnické fakultě Masarykovi univerzity v Brně a mezinárodní vztahy na Moskevském státním institutu mezinárodních vztahů (MGIMO). Dosud působil jako samostatný advokát a pracoval také na mezinárodním odboru ministerstva spravedlnosti. Kromě češtiny a angličtiny hovoří plynně rusky.

Na právo obchodních společností se specializuje také další nový kolega Eversheds Sutherland, advokát Petr Kučera. Kromě toho má bohaté zkušenosti s poradenstvím v oblasti fúzí a akvizic, se zastupováním klientů v soudních řízeních. Petr před příchodem do Eversheds Sutherland působil v advokátních kancelářích ROWAN LEGAL či KPMG Legal. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. 

Koncipientka Alžběta Frýdlová se připojila k nemovitostnímu týmu kanceláře. Své nadšení pro oblast nemovitostí získala díky osobním zkušenostem z oblasti nájemních vztahů a také díky praxi v realitní kanceláři v Kanadě. Kromě práva nemovitostí se věnuje také obchodnímu právu. Alžběta vystudovala Právnickou fakultu Západočeské Univerzity v Plzni. 

Pražská pobočka mezinárodní advokátní kanceláře Eversheds Sutherland poskytuje právní služby od roku 2004, a díky své globální síti může klientům nabídnout komplexní právní podporu ve všech významných jurisdikcích. V roce 2023 vytvořila Eversheds Sutherland alianci s druhou největší advokátní kanceláří v Číně – King & Wood Mallesons. Toto nové partnerství na mezinárodním právním trhu poskytne klientům obou právních firem služby více než šesti tisíc právníků. Eversheds Sutherland se pravidelně umisťuje na předních místech v mezinárodních žebříčcích jako Chambers and Partners, IFLR1000 a Legal500. V české soutěži Právnická firma roku 2023 je tým pražské kanceláře Eversheds Sutherland doporučován v osmi oblastech práva.

Předchozí

Jak vidí advokacii nastupující generace v PRK Partners

Talašová jde do Wolf Theiss, Liška odchází ze Spořitelny

Další