Eversheds radila při prodeji SWS

|

Současní akcionáři společnosti SWS a.s. uzavřeli koncem prosince s významnou švýcarskou technologickou společností ALSO Holding AG rámcovou smlouvu o převodu 100 procent akcií SWS a.s. na švýcarského kupujícího. Transakci měli za prodávající po právní stránce na starost advokáti Bořivoj Líbal a Marek Poloni z mezinárodní advokátní kanceláře Eversheds Sutherland. 

„Jsem rád, že jsme měli možnost podílet se na velmi zajímavé transakci, která bezesporu patří mezi ty největší v České republice za poslední rok. Současně musím upřímně poděkovat akcionářům SWS a.s. za veškerou důvěru, kterou nám v rámci takto komplexní transakce svěřili, “ říká Bořivoj Líbal, řídící partner pražské kanceláře Eversheds Sutherland.

Samotný převod je podmíněn splněním standardních zákonných požadavků. Dokončení transakce je plánováno na první polovinu letošního roku. Její součástí jsou rovněž dceřiné společnosti Entec Solutions a.s. a SWS International s.r.o. na Slovensku. 

Společnost ALSO Holding AG (ALSN.SW) (Emmen/Švýcarsko) je jedním z předních poskytovatelů technologií pro sektor informačních a komunikačních technologií, v současné době působí ve 30 zemích Evropy a prostřednictvím partnerů v celkem 144 zemích světa. Společnost působí v oblastech od poskytování IT služeb na transakční bázi, jakož i na bázi as-a-service. Nabízí také služby digitálních platforem, jako je internet věcí, umělá inteligence, virtualizace a kybernetická bezpečnost.

„Čeká nás období plné výzev a nových příležitostí, které se nám otevřou spojením s jedním z předních světových poskytovatelů IT. Díky tomuto kroku můžeme lépe obstát v konkurenčním prostředí, získat silnější pozici na trhu, přístup k novým technologiím a rozšířit tak svoji působnost. Při strukturování celé transakce a v zabezpečení všech kroků hrála zásadní roli kancelář Eversheds Sutherland. Oběma pánům tímto děkuji za velmi profesionální podporu v rámci celého prodejního procesu,“ říká Martina Vlčková, generální ředitelka SWS a.s.

Předchozí

Tragická střelba na univerzitě změnila zákon o zbraních

Češi umí lépe investovat. Pomohla inflace

Další