Exekutoři spustili nový statistický web s aktuálními údaji

|

Exekutorská komora ČR spustila na začátku prosince do ostrého provozu nový statistický web. Podle komory jsou jeho hlavními výhodami pravidelné aktualizace, jednoduchá orientace v základních datech a větší přehlednost.

Exekutorská komora chce mimo jiné usnadnit práci lidem ve veřejné sféře, především těm, kteří se zabývají tvorbou politik např. sociální. I proto přichází s novým statistickým webem, který je přehlednější a uživatelsky více přátelský. 

Tvůrci webu očekávají, že bude sloužit především datovým analytikům a novinářům. Poměrně snadno se v něm zorientuje i veřejnost. Podle plánů vedení EK ČR by se drtivá většina dat měla aktualizovat jednou měsíčně. „Od začátku roku 2023 musíme mít open data. To byl ale jen jeden z impulsů, proč jsme se rozhodli nabídnout veřejnosti nový, lepší web s aktuálními údaji,“ říká prezident EK ČR Jan Mlynarčík. 

Zdrojem informací pro statistický web EK ČR je především Centrální evidence exekucí, ale také data od soudů či z Rejstříku zahájených exekucí, který spravuje Ministerstvo spravedlnosti. „Komora tak chce ukázat, že nemá žádný důvod data o exekucích tajit ani zkreslovat. Data jsou prostě data, nesou jasnou informaci, ať se to někomu líbí nebo ne,“ dodává Jan Mlynarčík.

Exekutorská komora statistický web připravuje dobrovolně a na vlastní náklady, do budoucna počítá i s dalším rozšířením sledovaných položek. Zájemci si také mohou přihlásit odběr novinek.

Předchozí

Skils radila s WGM při akvizici Valeo Food

Rok 2022: Nové kanceláře, noví šéfové a přesuny velkých jmen

Další