Freshfields a PRK pracovaly pro Yokohama Rubber při akvizici TWS

|

PRK Partners ve spolupráci s vedoucím poradcem Freshfields Bruckhaus Deringer radila společnosti The Yokohama Rubber Co. při akvizici podniku Trelleborg AB kótovaného na švédské burze, zabývajícího se výrobou a prodejem mimosilničních pneumatik, jehož součástí je i Mitas, a to v hodnotě přesahující dvě miliardy eur.

Yokohama Rubber koupila 100 % akcií společnosti Trelleborg Wheel Systems Holding AB (“TWS”) od společnosti Trelleborg AB. Akvizice byla oznámena 25. března 2022 a vypořádána 2. května 2023 po získání potřebných povolení a splnění dalších podmínek.  Společnost TWS vyrábí a prodává mimosilniční pneumatiky pro zemědělské a průmyslové stroje.

Tým PRK Partners radil ohledně českých aspektů transakce a provedl due diligence cílové společnosti v České republice. Dále poskytl poradenství v oblasti prověřování zahraničních investic, pomáhal  při realizaci přípravných kroků pro vypořádání a radil v oblasti pracovního práva. Vedoucím týmu byl partner kanceláře Radan Kubr, asistovala mu seniorní advokátka Kateřina Hájková.  Partner Jaroslav Škubal radil v oblasti pracovního práva.

Předchozí

Clifford Chance radila G City se strategickými transakcemi v ČR

Dentons kraluje střední Evropě a k Ústavnímu soudu míří ti, co mají

Další