Hajduk & Partners se spojili se Szadorskim a další překvapivé změny

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Některé personálie a fúze jsou vidět hodně, jiné o něco méně. Dnes vás tak upozorním na celkem čtyři významné změny z posledních dnů, které si zatím nezískaly tolik pozornosti, ale měly by. Jde o advokátní kanceláře Hajduk & Partners, Noerr, Bříza & Trubač a také o Nejvyšší soud.

Advokátní kancelář Hajduk & Partners se sídlem v Třinci se nedávno spojila s polskou advokátní kanceláří Szadorski. „S Pawlem Szadorskim jsme už dříve spolupracovali, ale nyní Hajduk & Partners plnohodnotně fúzovali s polskou advokátní kanceláří Szadorski Kancelaria Adwokacka. Teď už má Hajduk & Partners v Polsku ucelený tým právníků a společně vystupujeme pod hlavičkou Hajduk & Partners, tým v Polsku řídí Paweł Szadorski. Expandujeme na zahraniční trhy a jednou z vizí naší firmy je být nadnárodní společností. Jsme rádi, že se nám naše cíle daří naplňovat. Klienti Kancelaria Adwokacka Szadorski se stávají součástí našeho klientského portfolia. Mohou tak využívat ještě kvalitnějších služeb a hranice slovenského i českého trhu nikdy nebylo snazší překonat. A funguje to i naopak – pro domácí klienty bude vstup na polský trh daleko jednodušší. Budoucnost vypadá slibně,“ napsal mi Martin Bielesz, spolupracující advokát kanceláře Hajduk & Partners.

Novou „Head of Employment & Compliance“ je v české kanceláři Noerr podle Linked_Inu Petra Sochorová, která působila do konce května jako counsel v kanceláři Havel & Partners. Pro Noerr znamená její příchod velkou posilu a jistě také posílení v této oblasti. 

Podobně jako pro kancelář Bříza & Trubač chystaná spolupráce s advokátem Janem Exnerem, díky němuž vlastně otevře novou specializaci: sportovní právo. „Těším se na spolupráci s Bříza & Trubač, attorneys at law. Těším se na nové kolegy a na to, že budeme pomáhat sportovcům, sportovním organizacím a dalším součástem sportovního prostředí s jejich právními výzvami,“ uvedl Exner na Linked-Inu.

Poslední personálie je vysloveně symbolická. Na místo náhle zesnulého tiskového mluvčího Nejvyššího soudu Petra Tomíčka nastoupila jeho manželka Gabriela Tomíčková. „Věřím, že Gabriela Tomíčková plynule naváže na vynikající práci bývalého mluvčího a manžela Petra, který mně osobně a myslím, že i všem kolegům na soudě, velmi chybí. Když jsem se dozvěděl, že se oba manželé dostali při výběru tiskového mluvčího v roce 2016 do samého finále, kde stáli jako konkurenti na pozici tiskového mluvčího proti sobě, rád jsem tuto pozici nyní nabídnul paní Tomíčkové,“ uvedl předseda Nejvyššího soudu Petr Angyalossy.

„Gabriela Tomíčková studovala přírodní vědy na St. Petersburg Junior College na Floridě a geologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Od roku 2000 se věnovala redaktorské činnosti, nejprve jako externí redaktorka České televize Ostrava. V letech 2000–2004 pracovala jako redaktorka v Českém rozhlase Olomouc a Brno, kde k náplni její práce patřilo natáčení zpráv z regionu, příprava zpravodajských relací a moderace diskuzních pořadů. Aktivně se podílela na založení redakce Českého rozhlasu v Jeseníku, pobočce studia Českého rozhlasu Olomouc. Současně pracovala pro Českou televizi Brno na pozici externí redaktorky zpravodajství. V letech 2004–2012 spolupracovala při mateřské dovolené s Českým rozhlasem Brno, kde editovala zprávy a moderovala vybrané pořady. V roce 2012 nastoupila do Povodí Moravy, s.p. jako vedoucí útvaru vnějších vztahů a marketingu a tisková mluvčí. Součástí její práce byla tvorba marketingové strategie podniku, komunikace s médii a veřejností, pořádání mezinárodních konferencí, tvorba podnikového zpravodaje, editace webových stránek, správa sociálních sítí podniku, moderace tiskových konferencí a výstav. V roce 2017 přišla do Zoo Brno, stanice zájmových činností jako vedoucí útvaru marketingu, kde zajišťovala komunikaci s médii a veřejností,“ představuje ji Nejvyšší soud.

Předchozí

Vláda schválila změny insolvencí, oddlužení by mělo trvat jen tři roky

PRK radila Electrostaru v souvislosti se zahájením provozu v Česku

Další