PRK radila Electrostaru v souvislosti se zahájením provozu v Česku

|

Advokátní kancelář PRK Partners poskytla komplexní právní služby skupině Electrostar, německému výrobci elektroniky pod značkou Starmix s historií sahající až do počátku 20. let 20. století, a to v souvislosti se zahájením provozu v České republice. 

PRK Partners asistovala klientovi při akvizici průmyslového areálu o rozloze téměř 20 tisíc metrů čtverečních v Plzeňském kraji. Tato transakce zahrnovala nejen samotnou akvizici a zpětný pronájem části areálu, ale také opční právo na další části zmíněného areálu za celkovou investici přibližně 6,5 milionu eur. 

Součástí služeb PRK Partners byly důkladná due diligence areálu, příprava a jednání o celé transakční dokumentaci (smlouva o nabývání majetku, nájemní smlouva, smlouva o opčním právu a smlouvu o úschově), stejně jako poradenství ohledně financování akvizice a korporátních záležitostí týkajících se zřízení českých dceřiných společností, včetně získání živnostenského oprávnění pro ně. Transakce byla úspěšně uzavřená v prvním čtvrtletí roku 2023.

Předchozí

Hajduk & Partners se spojili se Szadorskim a další překvapivé změny

TPA spustila nástroj pro daňovou orientaci Tax-Checker

Další