Havel loni celkově dosáhl na půldruhé miliardy

|

Advokátní kancelář Havel & Partners zaznamenala za loňský rok celkový obrat 1 183 milionů korun. Výnosy za čisté právní a daňové služby v Česku a na Slovensku rostly o 16,4 procenta. Obdobně vysokým dvojciferným tempem rostl i zisk. Obrat celé skupiny, do které spadají rovněž inkasní agentura Cash Collectors a další specializované služby, přesáhl dle předběžných výsledků 1,5 miliardy korun.

K výrazně pozitivnímu trendu přispěly především ekonomické výsledky skupin zaměřených na poradenství v oblastech venture kapitálu, technologického práva a veřejných zakázek. Rostly ale také skupiny věnující se bankovnictví a financím, restrukturalizacím a insolvencím či soudním sporům. Mimořádně žádané byly v loňském roce právní a daňové služby pro privátní klienty, zahrnující zejména poradenství v oblasti profesionální správy, ochrany a administrace majetku. S tím souvisí rovněž významné rozšíření portfolia takto zaměřených služeb v podobě založení One Family Office, tedy multi family office nabízející komplexní servis pro bonitní klienty.

„Loňský rok přinesl z ekonomického pohledu opět mnoho proměn, nejistot a výzev, na které jsme museli rychle a efektivně reagovat,“ bilancuje řídící partner kanceláře Jaroslav Havel. „Tyto aspekty mají přímý dopad na byznys a naším úkolem bylo a nadále bude soustředit se plně na aktuální klientské potřeby a jejich nuance. Jen tak můžeme jako kancelář dosahovat vysokých ekonomických čísel,“ dodává.

Havel & Partners má kanceláře v Praze, Brně, Bratislavě, Plzni, Olomouci a v Ostravě. Jejím tým čítá 350 právníků, daňových poradců a patentových zástupců, asi 200 advokátů a celkem 500 spolupracovníků.

Předchozí

Novela zákona umožní vystavovat plnou moc elektronicky

Za zranění na účelové komunikaci žena vysoudila odškodné

Další