Havel představil nový tým H&P Patents

|

Advokátní kancelář Havel & Partners rozšiřuje praxi práva duševního vlastnictví o tým H&P Patents zaměřený na komplexní servis českým a slovenským klientům při vyhledávání optimální strategie v oblasti průmyslového vlastnictví zahrnující získání ochrany patentem, užitným vzorem nebo průmyslovým vzorem v České republice, na Slovensku i v zahraničí. H&P Patents dále poskytuje služby při získání dodatkových ochranných osvědčení a při validacích evropských patentů. Tým tvoří více než 15 zkušených patentových zástupců, specialistů na ochranu duševního vlastnictví a advokátů s mnohaletou praxí, kteří zastupují klienty před patentovými úřady i před soudy ve složitých patentových sporech.

„Nyní můžeme našim klientům nabídnout nejširší spektrum služeb v oblasti práva duševního vlastnictví na česko-slovenském trhu. Založili jsme specializovanou skupinu zaměřenou na patenty a související agendu, která je složena z odborníků s bohatou praxí v oblasti patentového práva. Ve spojení s kolegy z litigačního oddělení, kteří se dlouhodobě úspěšně věnují patentovým sporům, jsme v Havel & Partners vybudovali největší a nejkomplexnější IP tým na česko-slovenském trhu,“ říká partner kanceláře Ivan Rámeš.

H&P Patents posílili patentoví zástupci s více než 25letou zkušeností Tomáš Pavlica a Ivana Beranová. Tomáš Pavlica se specializuje na poskytovaní služeb v oblasti patentového práva klientům z ČR i zahraničí. Primárně se zaměřuje na problematiku ochrany vynálezů českých klientů a pomoc při vyhledávání optimální strategie pro ochranu jejich vynálezu v zahraničí. Jako patentový zástupce a evropský patentový zástupce zastupuje klienty nejen před Úřadem průmyslového vlastnictví v Praze, ale i před Evropským patentovým úřadem (EPO) a před Světovou organizací pro duševní vlastnictví (WIPO). Rovněž je oprávněn zastupovat klienty před Úřadem Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO).

Ivana Beranová se zaměřuje na právo duševního vlastnictví, konkrétně oblast týkající se patentů v oblasti organické a anorganické chemie, biochemie, farmakochemie a příbuzných oborech. Její specializací jsou rovněž dodatková ochranná osvědčení na léčiva a přípravky pro ochranu rostlin.

Tým H&P Patents zajišťuje podporu v oblasti patentového práva ve všech technických a podnikatelských oborech. Zajišťuje patentové rešerše, zpracovává přihlášky vynálezů, užitných a průmyslových vzorů a klienty zastupuje před Úřadem průmyslového vlastnictví v ČR a SR v rámci řízení o udělení patentů či zápisu užitných vzorů i v průběhu validace jejich platnosti.

Patentový tým zastupuje klienty i v patentových sporech před specializovanými soudy v ČR a SR a před soudy v souvisejících řízeních týkajících se nekalé soutěže a dalších práv duševního vlastnictví. Zajišťuje specializovanou znaleckou a právní podporu pro vedení patentových sporů a vymáhání práv vyplývajících z patentů a užitných vzorů proti třetím osobám rovněž v zahraničí.

Patentový tým úzce spolupracuje také s odborníky, kteří se věnují oblasti venture capital, a to při ochraně vynálezů technologických start-upů a při jejich licencování.

Odborníci H&P Patents se v rámci globální sítě ověřených a špičkových zahraničních zástupců věnují také zajištění patentové ochrany a dalších úkonů týkajících se patentů nebo užitných vzorů kdekoli na světě.

Předchozí

Děkujeme za vaše ohlasy, Zákon roku i České advokátní komoře

Taylor Wessing zastupovala Trei Real Estate při prodeji nemovitostního portfolia 

Další