Taylor Wessing zastupovala Trei Real Estate při prodeji nemovitostního portfolia 

|

Společnost Trei Real Estate, realitní větev německé skupiny Tengelmann, dokončila prodej svého českého a slovenského realitního portfolia s transakční hodnotou přibližně 250 milionů euro. Právní služby prodávajícímu poskytovala advokátní kancelář Taylor Wessing. Obchod se nepochybně zařadí mezi největší realitní transakce roku 2023. 

Tým Taylor Wessing asistoval při prodeji českého a slovenského nemovitostního portfolia Trei Real Estate, realitní větve skupiny Tengelmann. Transakce zahrnovala unikátní soubor samoobslužných prodejen Billa a Penny Market a retailové parky v České a Slovenské republice. Rozsahem i finančním objemem půjde nepochybně o jednu z největších realitních transakcí roku 2023. 

Činnost českého a slovenského týmu Taylor Wessing, který klientovi poskytoval komplexní právní poradenství v průběhu přípravy i realizace transakce, koordinoval Jakub Adam, partner Taylor Wessing a vedoucí skupiny Real Estate & Construction v České republice (na fotografii – pozn. red.). Členy týmu byli také partneři Janka Brezániová (Corporate, Taylor Wessing Česká republika) a Juraj Frindrich (Corporate, Taylor Wessing Slovensko) a seniorní advokáti Martin Šerák, Markéta Cibulková a Marek Strádal (Taylor Wessing Česká republika) a Andrea Kováčiková, Barbara Bartovičová a Zuzana Kordíková (Taylor Wessing Slovensko). 

„Transakční prostředí je v posledních měsících značně nestabilní. Podíl nedokončených transakcí s ohledem na řadu nejistot zásadně narostl. O to více nás těší, že se nám podařilo Trei Real Estate úspěšně dovést až k dokončení této transakce, která vysílá pozitivní signál o spolehlivosti investic do kvalitních komerčních nemovitostí v České a Slovenské republice i daleko za hranice našeho regionu,“ říká Jakub Adam, partner Taylor Wessing Česká republika. 

Jeho slova o úspěšné vzájemné spolupráci potvrzuje i Patrick Noack, General Counsel společnosti Trei Real Estate. „Vzhledem k náročnosti této transakce jsme se rozhodli spolupracovat s Taylor Wessing jako s firmou s vynikající reputací v České republice. Toto rozhodnutí se ukázalo být správným a děkujeme právníkům z Taylor Wessing, že pomohli transakci dokončit i v tomto mimořádně náročném tržním klimatu. Rád bych vyzdvihl i velmi příjemnou spolupráci a osobní přístup celého týmu Jakuba Adama”. 

Trei Real Estate je jedna z nejvýznamnějších německých realitních společností sídlící v Düsseldorfu, která patří do skupiny Tengelmann. Svým portfoliem nemovitostí v Německu, České republice, Polsku a Spojených státech se snaží vytvářet příležitosti trvalých hodnot a zároveň objekty jako živou klasiku  budoucnosti se skvělou polohou a zajímavou architekturou. 

Předchozí

Havel představil nový tým H&P Patents

Clifford Chance radila G City se strategickými transakcemi v ČR

Další