Havel překročil půl miliardy, v Rödlovi se povyšovalo

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Dění v advokacii nepolevuje ani v polovině léta. Po kanceláři Havel & Partners, která oznámila před pár dny obdivuhodné tržby za první pololetí, hlásí velké povyšování také Rödl & Partner. Česká advokátní komora představila nová pravidla pro advokátní úschovy. A nejen právní historiky jistě zaujme aktuální dění kolem bývalé uherskohradišťské věznice, jemuž bude věnována pozornost i na právě začínající Letní filmové škole.

„Tržby Havel & Partners za právní a daňové poradenství za prvních šest měsíců roku 2023 činily 502 milionů korun. Ve srovnání s výsledky za první pololetí roku 2022 tak výnosy meziročně vzrostly o 12 procent. Pozitivní vývoj hospodářských výsledků podpořila jak česká, tak slovenská kancelář, která hlásí růst výnosů dokonce o více než 20 procent. Tržby celé skupiny přesáhly v prvním pololetí 600 milionů korun,“ uvedla začátkem týdne kancelář. 

„Cílenou strategií a adaptací na aktuální potřeby klientů jsme v prvním pololetí roku 2023 úspěšně reagovali na dynamickou situaci na trhu, zároveň se postupně oživuje ekonomická aktivita. V první polovině roku 2023 jsme tak zaznamenali celkově pozitivní trend s dobrou mírou růstu, což se projevilo i na tržbách. V porovnání s rokem 2022 se zvýšila poptávka po právních službách, zejména v oblastech technologií, venture kapitálu, digitalizace, daňovém poradenství a dalších oblastech. Zároveň kontinuálně nabízíme klientům i právní poradenství v situacích, kdy se stále vyrovnávají s následky událostí posledních dvou let, zejména s důsledky konfliktu na Ukrajině, vysokou inflací či vysokými úrokovými sazbami, a náš tým jim nabízí pomoc s efektivním řešením,“ popisuje aktuální poměry na trhu v této souvislosti řídící partner kancelář Jaroslav Havel.

Hned osm povýšených poradkyň a poradců na pozici Senior Associate oznámila po setkání v Norimberku kancelář Rödl & Partner. Podle Linked-Inu jde o Martinu Dvořákovou, Terezu Kalinovou, Paulínu Kesziovou, Michala Klečku, Hanu Krejčíkovou, Otu Němečka, Kateřinu Procházkovou a Martinu Vostruhovou. Monika Novotná, partnerka této kanceláře, pak z pozice  místopředsedkyně České advokátní komory představila společně s jejím předsedou Robertem Němcem nová a pro advokáty přísnější pravidla pro úschovy. Pokud jde o peníze, transparentnosti není nikdo dost, každopádně bychom ale neměli nabývat dojmu, že takovéto zpronevěřování peněz bylo každodenní záležitostí. Naopak, jak Komora v této souvislosti rovněž uvedla, jde o „ojedinělé případy“.

Konečně jedna pozvánka. Právě začínající Letní filmová škola sice tentokrát moc filmů s právní nebo advokátní tematikou nenabízí, v rámci festivalu ale zazní aktuální informace o bývalé uherskohradišťské věznici, z níž by měl vzniknout Národní památník Věznice Uherské Hradiště. „Formou společné besedy, ke které jsou zváni všichni zájemci o téma, představí zástupci a spolupracovníci spolku Memoria – Iniciativy za důstojné využití věznice v Uherském Hradišti své současné aktivity. Mezi ty nejvýraznější nyní patří natáčení filmu Vězení dějin (režie Jan Gogola ml. a Matěj Hrudička) a vznik imerzivní expozice Za zdí (ve spolupráci s organizací Historia Futurae). Prostor bude i pro informace z postupu rekonstrukce areálu a usilování o vznik živé paměťové instituce – národního památníku,“ dočteme se informace na Facebooku.

Předchozí

Advokátní úschovy budou transparentnější. Komora zpřísňuje předpisy

EK ČR: Počet lidí v exekuci se v prvním pololetí 2023 snížil

Další