Havel spoluzaložil One Family Office

|

Na trhu nově působí One Family Office, inovativní multi family office poskytující nový rozměr v oblasti profesionální správy a ochrany majetku. Pro bonitní rodiny a jednotlivce zajišťuje komplexní poradenské služby s mezinárodním přesahem a maximálním klientským komfortem. One Family Office vznikl ve spolupráci s největší česko-slovenskou advokátní kanceláří Havel & Partners. Sdružený majetek zakladatelů, partnerů a omezeného okruhu obchodních přátel, kteří se podílí na této platformě dosahoval k 1. lednu hodnoty 7,5 miliardy korun.

Spojením s dalšími vytipovanými či už předjednanými partnery by pak měl již během roku 2024 dosáhnout částky jedné miliardy amerických dolarů, která je nezbytná pro úspěšné působení na mezinárodním trhu. Seniorní členové týmu One Family Offic působí v Londýně a v Dubaji; v roce 2024 připravuje multi family office rozšíření působení o zastoupení v Curychu a Frankfurtu.

„Když dosáhnete úspěchu v podnikání anebo jiné činnosti a podaří se vám vybudovat určitý objem majetku, přichází otázka, jak ho efektivně spravovat, aby neztrácel hodnotu a dál se rozvíjel. Tuto otázku jsme řešili i my sami. Už v roce 2012 jsme začali postupně vytvářet systém pro komplexní správu, ochranu a finanční řízení našich vlastních aktiv vybudovaných díky našemu působení v advokacii. Teď po více než 10 letech umožňujeme dalším obchodním přátelům stát se jeho rovnocennou součástí a na partnerském principu využívat výhod našeho multi family office. Pro tyto účely jsme založili společnost One Family Office, která umožňuje nejen sdílení zkušeností a koinvestičních příležitostí na klubovém principu, ale i participaci na společných projektech a užší propojení zúčastněných osob arodin,“ říká Jaroslav Havel, partner One Family Office a také řídící partner advokátní kanceláře Havel & Partners.

Tým tvoří 15 investičních profesionálů s mimořádnými zkušenostmi ze zahraničí i z největších česko-slovenských finančních skupin či family officů, včetně 4 partnerů, a také podpůrný tým skupiny pro privátní klienty advokátní kanceláře Havel & Partners čítající cca 50 právních, daňových a účetních poradců s výjimečným know-how v oblasti služeb správy a ochrany majetku.

Spolu s Jaroslavem Havlem je dalším partnerem One Family Office za poradenskou část i David Neveselý z advokátní kanceláře Havel & Partners, který má ve One Family Office na starosti oblast ochrany majetku a jeho strategické správy. „Zabezpečujeme komplexní služby strukturování držby, ochrany a dlouhodobé správy privátního i podnikatelského majetku. A to včetně odpovídajícího rozsahu fiduciární a trustové služby – zejména s ohledem na velmi frekventovaná privátní nadační a holdingová řešení. Soustředíme se na ochranu majetku před negativními vlivy i dopady rodinných bouřek či nešťastných událostí,“ přibližuje Neveselý.

Předchozí

Ombudsman Dohnal má řešit vězněné i lidi z ministerstva

Lukáš Mikeska přešel z EY do KPMG

Další