Inspirativní šéfové, neobvyklá transakce i LaserGame

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Magazín CEO, vydávaný stejně jako Lawyers & Business mediální skupinou A11, vyhlásil v rámci přehledu TOP Nejúspěšnější muži magazínu CEO 50 inspirativních mužů roku 2023. Najdete mezi nimi rovněž několik šéfů advokátních kanceláří. Na advokátním trhu pak došlo nedávno k zajímavé a netradiční akvizici, kdy Petr Bílý z AB Partners koupil portál Patentoid. A pokračují samozřejmě  personálie, například novou šéfprávničku má společnost Accolade. Drobiš & Novotný pak znovu ve spolupráci s mnoha dalšími kolegy ukazují, že i advokacie může být přátelské prostředí, a to (nejen) uspořádáním souboje advokátních kanceláří v LaserGame.

Jakub Dohnal z Arrows a Bořivoj Líbal z Eversheds Sutherland jako šéfové stále zářivějších společností na jedné straně a Václav Bílý z PRK Partners, Erwin Hanslik z Taylor Wessing, Jiří Matzner z Matzner Legal a Petr Zákoucký jako matadoři, kteří nás pořád překvapují na straně druhé. Tak vypadá letošní výběr magazínu CEO, pokud jde o právníky a zároveň CEO, kteří nás aktuálně nejvíce inspirují. 

Gratulujeme a podívejte se na celou padesátku, stejně jako na vítěze oborových kategorií.

Velmi inspirativní je ale rovněž tento krok, který přidávám do letošní „sbírky“ podnětů, jak může vypadat budoucnost advokacie. „On-line portál Patentoid specializovaný na registraci ochranných známek změnil majitele. Koupil ho jeden ze zakladatelů a společníků dynamicky rostoucí advokátní kanceláře AB PARTNERS advokátní kancelář s.r.o. Petr Bílý. Přesnou výši několikamilionové transakce strany nezveřejnily,“ popsal totiž za kancelář Miroslav Slaný. 

„Původně start-up, který před sedmi lety založili spolužáci z vysoké školy Jan Beneš, Jakub Michl a Jaroslav Mrvka, obsadil mezeru na trhu, změnil trh s ochrannými známkami a rychle vyrostl. Nový vlastník Petr Bílý (všichni společně na fotografii – pozn. red.) má s Patentoidem velké plány a chystá další velkou expanzi. Má v plánu provázat oba subjekty a Patentoid rozšířit o další právní služby a udělat z něj právní platformu číslo jedna pro malé a střední podniky. Zároveň plánuje expandovat do okolních států, kromě již etablovaného Slovenska chce v blízké době vstoupit na maďarský, polský, německý a rakouský trh,“ dodal.

Zajímavé právní personálie přicházejí poslední dobou nejenom z advokacie. „Jitka Bortlíčková zahájila spolupráci s Accolade na pozici Group Legal Counsel a bude zodpovídat za vedení celého právního týmu. Do Accolade si přináší více než 10 let zkušeností z advokacie v oblasti nemovitostí,“ uvedla za Accolade Karolina Gnědin. 

„Před nástupem do Accolade působila Jitka Bortlíčková na vedoucích pozicích, v rámci, kterých se podílela na strategických akvizicích a joint venture projektech. Její rozsáhlé znalosti v oblasti korporátního práva a smluvních vztahů využije na pozici Group Legal Cousel pro koordinaci právních aspektů na celoevropské úrovni a spolupráci s mezinárodními týmy na optimální realizaci právních strategií a dodržování regulací,“ připomněla rovněž. Dodejme, že Bortlíčková působila v posledních letech v kanceláři Rybář, Soppé & Partneři a zkušenosti má rovněž z Linklaters a následně Kinstellaru.

A ať to máme kompletní, advokátní LaserGame vyhrál tým AegisLaw. „Právníci jsou taky lidi. Pracujeme pod tlakem a stresem, abychom našim klientům dodali ten nejlepší výsledek a obstáli v konkurenčním boji mezi sebou. Někdy ale potřebujeme upustit páru a pobavit se ve skupině bez vzájemných právních soubojů v zasedačkách a soudních síních. Jsem tak moc rád, že jsme mohli organizačně navázat na náš jarní advokátní Pub kvíz a uspořádat Laser game soutěž advokátních kanceláří s následným networkingem po hře. Účastnilo se 9 advokátních kanceláří a přes 50 právníků. Díky všem za účast a vzájemné souboje v aréně, které sice mohou působit dětinským dojmem, ale jak jsem psal, právníci jsou taky jenom lidi a potřebujeme si oddechnout. Když u toho můžeme zažít i legraci a poznat další nové kolegy, tak je to ideální,“ napsal zcela přesně na Linked-In jeden z organizátorů celé akce Zbyněk Drobiš. 

Předchozí

Historická nabídka Nadace knížete z Lichtenštejna českému státu

Taylor Wessing radila Shape Corporation ohledně Panattoni Park Pilsen West II 

Další