Taylor Wessing radila Shape Corporation ohledně Panattoni Park Pilsen West II 

|

Advokátní kancelář Taylor Wessing Česká republika poskytla právní poradenství při realizaci built-to-suit pronájmu v areálu Panattoni Park Pilsen West II společnosti Shape Corporation Czech Republic, s.r.o. Americká společnost do něj postupně přesunula provoz z prostor na plzeňských Borských polích a zároveň rozšířila výrobu deformačních zón, které zvyšují bezpečnost pasažerů v automobilové přepravě. Výrobu v novém areálu slavnostně Shape Corporation zahájila 21. září 2023 a v novém provozu bude pracovat až 700 zaměstnanců. 

Tým advokátní kanceláře Taylor Wessing Česká republika vedený partnerkou Markétou Cvrčkovou poskytl klientovi poradenství zahrnující různé aspekty náročného projektu. Právní služby zahrnovaly přípravu a vyjednávání nové nájemní smlouvy „built-to-suit“ včetně smlouvy o smlouvě budoucí nájemní a souvisejících smluv o dílo. 

„Vzhledem k rozsáhlým zkušenostem poskytl náš Real Estate and Construction tým právní poradenství ve všech fázích projektu, tj. při jednáních se společností Colliers International, která dohodu mezi výrobcem a developerem zprostředkovávala, při vyjednávání budoucí nájemní smlouvy, v záležitostech souvisejících se samotnou výstavbou haly, ale i při podpisu nájemní smlouvy, předání haly a následném procesu přesunu výroby. Na projektu jsme pracovali více než rok a celá transakce patří v rámci prvního pololetí letošního roku k jedněm z největších na českém trhu. Jednalo se z právního hlediska o velmi náročný projekt,“ uvedla k spolupráci Markéta Cvrčková, partnerka advokátní kanceláře Taylor Wessing Česká republika. 

Panattoni postavil nové prostory o rozloze 36 400 m2 na zakázku pro americkou společnost Shape Corporation, která přesunula své provozy ze současného areálu na Borských polích a zároveň v novém areálu rozšířila výrobu deformačních zón. Při plném vytížení výroby, které Shape Corporation očekává na konci letošního roku, bude v Nýřanech pracovat až 700 zaměstnanců, což dále upevňuje její roli významného zaměstnavatele v Plzeňském kraji. 

Areál Panattoni Park Pilsen West II se nachází na brownfieldu bývalých uhelných dolů. Nová moderní hala splňuje přísné požadavky ekologické certifikace BREEAM a její uhlíková stopa je započítána již od zahájení stavby. Hala je vybavena nejnovějšími technologiemi a špičkovým strojním zařízením, umožňuje tak společnosti Shape Corporation poskytovat multimateriálová řešení a vysoce kvalitní výrobky odběratelům po celé Evropě. Komplex disponuje vlastní jídelnou, fitness centrem, venkovní relaxační zónou nebo pokročilým systémem filtrace vzduchu TCL pro zajištění kvality vnitřního ovzduší.

Slavnostní otevření moderního výrobního areálu a zahájení výroby proběhlo 21. září 2023. Nový areál konsoliduje operace ze čtyř různých míst pod jednou střechou, čímž zefektivňuje výrobní pracovní postupy a interní logistiku a zároveň vytváří další prostor pro budoucí expanzi. 

„Dohodu s Panattoni jsme intenzivně připravovali více než rok. Potřebovali jsme vyřešit všechny detaily výstavby i následného pronájmu výrobních prostor včetně veškeré další smluvní dokumentace, s čímž nám velmi pomohl tým Markéty Cvrčkové z advokátní kanceláře Taylor Wessing. Na dokončení haly jsme se opravdu těšili a jsme rádi, že byla tamní výroba již oficiálně zahájena. Věříme, že nová hala nabídne ideální prostory pro výrobu a zároveň i potenciál dalšího růstu,“ říká Petr Matějíček, Global Purchasing Director Shape Corporation. 

Shape Corporation Czech Republic, s.r.o. je americká společnost a světový lídr v oblasti tváření kovů a absorpce nárazových energií využívaných pro ochranu pasažérů v automobilové dopravě. Společnost je dodavatelem komplexních řešení s vlastním vývojem, testováním a výrobou kovových dílů a je všeobecně uznávána coby průkopník v oblasti pokročilého válcování plechů a vývoji absorbčních energetických systémů v automobilovém průmyslu. Za 40 let své existence se z malé rodinné firmy proměnila v globální strojírenskou a výrobní společnost, která vlastní 14 výrobních závodů na třech kontinentech. Její česká pobočka získala opakovaně ocenění nejlepšího zaměstnavatele roku v Plzeňském kraji. 

Markéta Cvrčková je partnerkou advokátní kanceláře Taylor Wessing Česká republika od roku 2015. Jako členka Real Estate and Construction týmu se specializuje na nájemní vztahy, nemovitostní transkace a výstavbu nemovitostí a další obchodní záležitosti spojené s nemovitostmi, ale i s maloobchodem. 

Adéla Kučerová, Senior Associate v advokátní kanceláři Taylor Wessing Česká republika, radí národním a mezinárodním klientům v oblasti nemovitostních transakcí a jiných aspektech nemovitostí. Věnuje se také oblasti fúzí a akvizic a korporátního práva. 

Monika Bartošová, Associate v Taylor Wessing Česká republika, se do týmu Real Estate and Construction přidala v roce 2021 a podílí se na různých projektech v oblasti práva nemovitostí. 

Předchozí

Inspirativní šéfové, neobvyklá transakce i LaserGame

DLA radila České spořitelně při financování ZET.office a Mayhouse

Další