Januš: Právnický přestup roku? Kandidátů letos bude hodně, vznikají nové kanceláře i týmy

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Přední expert na fúze a akvizice Jan Frey přechází po delší a výrazné kariéře v Havel & Partners a spíše kratší epizodě v KPMG do Rowan Legal. Související tisková zpráva tuto personálii označuje za „právnický přestup roku“. Je to možné, Frey a s ním i Rowan Legal se ale o tuto medaili budou muset ještě pořádně poprat. Advokátní trh je totiž nyní v léta nevídaném pohybu a mnoho nových angažmá se ještě chystá, nebo zatím není úplně veřejných.

V jedné z největších kanceláří na trhu například vzniká zcela nový tým, který skládá jeden z nejvýznamnějších zástupců svého oboru, jenž nedávno odešel ze svého dosavadního působiště ve středně velké mezinárodní advokátní kanceláři. Brzy se na Lawyers & Business dozvíte více. Jiné kanceláře zase uvažují o akvizicích nebo o spojení s dalšími hráči.

Dřívější partnerka firmy Císař, Češka, Smutný Marcela Káňová pak, jak oznámila exkluzivně v rozhovoru pro únorové číslo magazínu Lawyers & Business, nově působí jako associate partner v IBM. „Partnerskou pozici v advokacii jsem momentálně vyměnila za partnerskou pozici v korporátní sféře, konkrétně v IBM, kde se v pozici Associate Partnera věnuji business developmentu ve vztahu ke klientům z veřejného sektoru,“ říká v rozhovoru Káňová.

„IT právu, zejména ve spojení s aspekty veřejných zakázek a hospodářské soutěže, jsem se v advokátní praxi věnovala dlouhodobě a vždy mě tato oblast velmi zajímala. Nyní věřím, že naopak znalosti a zkušenosti z těchto právních oblastí mohou být užitečné i pro mé současné působení, které současně vnímám jako velkou příležitost k dalšímu profesnímu rozvoji. Tu posiluje i fakt, že trh informačních technologií navíc nyní stojí před řadou výzev ve spojení s digitalizací veřejné správy, jakožto jednou z hlavních priorit nové vlády,“ dodává.

Nové plány má také Kristián Léko, čerstvý advokát a dřívější šéf rubriky Právo a justice v Lidových novinách, jenž koncem roku opustil kancelář Bříza & Trubač a vydal se cestou vlastní praxe. „Působím jako advokát, poradím s právními aspekty byznysu (smlouvy, spory, korporát) i v daňových patáliích, nedejbože i trestních. A ani věci související s žurnalistikou a PR jsem za ty roky nezapomněl. …and stay tuned, během jara snad oznámím další velkou novinku,“ napsal Léko na Linked-In. 

Zkrátka, advokátní trh se znovu, ve vleku aktuální byznysové i společenské situace, přepisuje. A personálně je a bude plný příležitostí.

Předchozí

Nouza: S dosavadním stavebním právem bylo potřeba zatřást

Arrows hlásí nového partnera. Povýší Ondřej Stehlík

Další