JŠK radila při další investici Genesic Capital 

|

Advokátní kancelář JŠK poskytla právní poradenství private equity fondu GPEF IV ze skupiny Genesic Capital při investici do společnosti Kasper Kovo. 

Kasper Kovo je přední rodinná strojírenská společnost specializující se na výrobu kovových komponentů pro průmyslové a technologické aplikace. S obratem 800 milionů korun a 400 zaměstnanci je společnost Kasper Kovo díky svému inovativnímu přístupu a regionálnímu významu hlavním kandidátem na strategický růst. 

Genesis Private Equity Fund IV je private equity fond skupiny Genesis Capital, která nabízí financování růstu a rozvoje malým a středním společnostem ve střední Evropě. Od svého založení v roce 1999 poskytla Genesis Capital poradenství šesti private equity fondům s celkovým objemem přesahujícím 350 milionů eur. Tyto fondy již podpořily více než 70 firem. GPEF IV získá v Kasper Group významný minoritní podíl. Součástí transakce je také posílení vedení společnosti o Dalibora Fialu, dlouholetého vrcholového manažera společnosti John Crane, na pozici nového generálního ředitele společnosti. 

„Naším záměrem je společně s panem Kasperem vytvořit silný profesionální manažerský tým, který bude realizovat strategii pro nové produkty a trhy. Tato akvizice odráží dlouhodobou investiční tezi fondů Genesis, která spočívá v podpoře regionálních lídrů ve svém oboru,“ uvedl Martin Viliš, partner Genesis Capital. „Rád bych také poděkoval týmu JŠK za tradičně kvalitní a profesionální podporu jak v due diligence, tak i při přípravě transakční dokumentace,“ dodal. 

Právní tým JŠK vedl partner Tomáš Doležil za významné podpory advokáta Daniela Pospíšila v  exekutivní roli a koncipienta Filipa Vraspíra. „Osvědčený transakční tým, tradiční strojírenská firma a jasný záměr. To jsou ingredience, které dávají tomuto projektu velkou naději na další rozvoj a úspěšný exit,“ uvedl Tomáš Doležil. 

Předchozí

Stres v práci? Nepodceňte jeho dopad na vaše zdraví

Ministerstvo poslalo do připomínek očekávané trestní změny

Další