JŠK radila při prodeji většiny fondu Carlyle

|

Advokátní kancelář JŠK poskytla právní poradenství Tescan Orsay Holding při prodeji většinového podílu globálnímu private equity fondu Carlyle.

Transakční tým JŠK vedl na straně prodávajících partner Tomáš Doležil. Na celém procesu transakce se dále podíleli advokáti Klára Šmídová, Patrik Müller, Lucia Regecová a koncipienti Marek Pume a Jan Koprnický. Podporu JŠK a klientům v souvislosti s anglickými aspekty transakce poskytla advokátní kancelář Freeths.

„Bylo mi velkou ctí podpořit prodávající při této transakci a věřím, že transakci úspěšně vypořádáme. Složení a struktura prodávajících byla sama o sobě faktorem, který násobil komplexitu celé transakce. Jsem opravdu rád, že se nám podařilo všechny prodávající dovést úspěšně k cíli,“ řekl partner Tomáš Doležil.

Tescan umožňuje výzkum a analýzu v nanorozměrech v geovědách, materiálových vědách, vědách o živé přírodě a polovodičovém průmyslu. Společnost má 30letou historii vývoje inovativních řešení v oblasti elektronové mikroskopie, mikro-počítačové tomografie a souvisejícího softwaru pro zákazníky z oblasti výzkumu a průmyslu po celém světě. Například Tensor společnosti Tescan je první 4D skenovací transmisní elektronový mikroskop (4D- STEM), který byl od základu postaven pro zcela novou úroveň výkonu a uživatelského komfortu. Díky tomu si společnost Tescan vydobyla vedoucí postavení v oblasti mikro- a nanotechnologií. Společnost sídlí v Brně a zaměstnává více než 750 lidí na 14 pracovištích po celém světě.

Carlyle je globální investiční společnost s hlubokými odbornými znalostmi v oboru, která využívá soukromý kapitál ve třech obchodních segmentech: Globální soukromý kapitál, globální úvěry a globální investiční řešení. Cílem společnosti Carlyle, která k 30. září 2022 spravovala aktiva v hodnotě 369 miliard dolarů, je moudře investovat a vytvářet hodnoty ve prospěch svých investorů, portfoliových společností a komunit, v nichž žijeme a investujeme. Společnost Carlyle zaměstnává více než 2100 lidí ve 29 kancelářích na pěti kontinentech.

Předchozí

K Rowanům nastoupil Zámyslický, Cervanová povýšila

Míra uspokojení pohledávek se vrátí na úroveň 90. let, varuje ČAV

Další