JŠK zastupovala Bunzla při akvizici VM Footwear

|

JŠK poskytovala právní poradenství svému dlouholetému klientovi při akvizici většinového podílu ve společnosti VM Footwear, která je významným prodejcem osobních ochranných a pracovních pomůcek.

Společnost Bunzl byla založena v roce 1940 a na londýnské burze cenných papírů se objevila v roce 1957, ale její počátky sahají až do roku 1854, kdy si Moritz Bunzl otevřel malý obchod s galanterií v Bratislavě. Společnost se v průběhu let výrazně změnila a rozrostla díky své úspěšné akviziční strategii, kdy od roku 2004 oznámila téměř 200 akvizic a stala se uznávanou mezinárodní distribuční a servisní skupinou kótovanou na burze FTSE 100. 

Transakční tým byl na straně kupujícího veden partnerem Tomášem Doležilem ve spolupráci s advokáty Helenou Hailichovou a Patrikem Müllerem. Společnost Bunzl poskytuje včasné a kompletní specializované distribuční služby na jednom místě ve více než 30 zemích a dodává širokou škálu nepotravinářských výrobků z mezinárodních a odpovědných zdrojů do různých tržních odvětví. Jejím cílem je poskytovat základní obchodní řešení po celém světě a vytvářet dlouhodobě udržitelnou hodnotu ve prospěch všech zúčastněných stran. 

Společnost VM Footwear byla založena v roce 2003 jediným majitelem s čistě českým kapitálem. Od svého vzniku se společnost zabývá vývojem, dovozem a distribucí osobních ochranných a pracovních pomůcek. V roce 2008 rozšířila svou působnost na Slovensko vybudováním prodejní sítě, od roku 2016 úspěšně exportuje do CEE regionu a v posledních letech i do západních zemí EU. 

Předchozí

Setkání nesourodých ministrů i Zemanovy jmenovací chutě 

A&O radila Kommunalkredit a KB při financování akvizice MVV Energie

Další