Kde se v Ústeckém kraji nejlépe podniká?

|

Městem pro byznys v Ústeckém kraji je Most. V regionu v něm působí nadprůměrný počet obchodních společností. Radnice je vstřícná k podnikatelům. Největší nárůst počtu podnikatelských subjektů zaznamenal Chomutov, Ústí nad Labem má nejlepší web z pohledu podnikatele. O výsledcích soutěže informoval za pořadatele David Pavlát. Analytici agentury Datank v ní 17 let hodnotí všech 205 obcí s rozšířenou působností v ČR. Celostátní finále bude 22. května.

Příslibem podnikání i do budoucna je v Mostě nízký index stáří, tedy poměr mezi lidmi staršími 65 let ku lidem mladším 15 let. „Podnikatele jistě potěší i relativní dostatek volných pracovních sil. Ve městě myslí na elektromobilitu, alespoň o tom svědčí velmi vysoký počet dobíjecích stanic pro elektromobily, a to i v přepočtu na sto firem,“ uvedl Pavlát. Radnice vynakládá nadprůměrné finanční prostředky zejména do veřejné dopravy a sociální péče. Ze všech 16 obcí s rozšířenou působností v kraji dosáhl Most druhého nejlepšího výsledku jak v testu elektronické komunikace ověřujícím odpovědi podnikatelům od živnostenských úřadů, tak v kvalitě webových stránek z pohledu podnikatele, což je podle Pavláta velmi dobrý výsledek i v mezikrajském srovnání.

Most provozuje od roku 2022 coworkingové centrum. „Je velmi využíváno a plánujeme jeho budoucí rozšíření. Aktuálně zastupitelstvo schválilo manuál vizuálního smogu, kterým chceme zkultivovat také optické prostředí místních provozoven,“ uvedla radní Jana Falterová Zudová (ANO).

Chomutov dosáhl podle Pavláta vysoce nadprůměrného nárůstu počtu ekonomických subjektů. Na celkových výdajích Chomutova mají kapitálové oproti dalším městům v kraji nadprůměrný podíl. Finance putují především do vzdělávání a sportu. Nejlepší výsledek si Chomutov připsal v testu elektronické komunikace, který ověřuje kvalitu a rychlost odpovědí na fiktivní podnikatelské dotazy. Bronz patří Ústí nad Labem, kde je nejvyšší počet ekonomických subjektů v přepočtu na tisíc obyvatel. Jako nejlepší byly vyhodnoceny webové stránky města z pohledu podnikatele, který na nich v přehledné podobě nalezne všechno potřebné pro komunikaci s veřejnou správou a řadu dalších užitečných informací a odkazů.

Předchozí

Pavel Juřička v Taylor Wessing povýšil

Vstup do EU pomohl české ekonomice

Další