Nový Lawyers & Business: Kdo bude novým šéfem ČAK?

|

Editorial letního dvojčísla Lawyers & Business/ Jak se mají chovat advokáti? O jaké jejich služby bude v příštích letech zájem? Co má pro ně zajišťovat Česká advokátní komora? A jak má ta komunikovat dovnitř i navenek? To jsou jen některé z otázek, které se přetřásají v souvislosti s blížícím se sněmem České advokátní komory. V říjnu zvolí nové vedení, z něhož následně vzejde i nástupce současného předsedy Vladimíra Jirouska, který ve funkci končí. 

„Je pravda, že tlak na mé setrvání ve funkci mi jakožto správně ješitnému advokátovi dělal dobře. Ale zdravotní stav ve spojení s věkem vedl mou manželku k jednoznačnému rozhodnutí, že kandidovat nesmím. Faktem je, že těch 400 a více hodin strávených ročně na cestách je už příliš. Ale do kanceláře to mám z domu asi 30 metrů, takže má advokátní činnost zatím ohrožena není. A zdali se nějakým způsobem budu podílet na chodu Komory, to závisí na složení nového představenstva. Jako volič ale určitě ano,“ říká Vladimír Jirousek v našem velkém rekapitulačním rozhovoru.

V letním dvojčísle jsme dali prostor všem kandidátům do představenstva, zachytili klíčové informace ze souvisejících diskusních kulatých stolů Lawyers & Busines: FORUM (už na tři se může podívat na našem webu) a rovněž s tajemníkem Slovenské advokátní komory Andrejem Popovecem zmapovali slovenské zkušenosti s hybridní formou konference advokátů. „Aj napriek tomu, že sme advokátom umožnili zúčastniť sa konferencie aj z pohodlia domova či kancelárie, sa konferencie zúčastnil približne rovnaký počet advokátov ako na predchádzajúcich konferenciách,“ říká například.

Uvidíme, jak to bude za pár týdnů v České republice. Elektronicky se sice hlasovat nebude, ale účast advokátů o současném stavu stavu ledacos ukáže. Každopádně si můžete díky Lawyers & Business už nyní promýšlet, kdo by měl Komoru dál vést.

Elektronické vydání letního dvojčísla Lawyers & Business můžete zakoupit na Alza.cz.

Předchozí

Zaostává ČAK v digitalizaci za státem? Druhé L&B: FORUM

Míříme k nejvyspělejším advokaciím Evropy, rekapituluje Vladimír Jirousek

Další