Koruna lehce posílila k euru i dolaru

|

Česká měna na závěr pracovního týdne posílila vůči euru i dolaru shodně o dva haléře. Obchodování ve čtvrtek zakončila na 25,13 Kč/EUR a 23,25 Kč/USD. Dál se tak vzdaluje z nejslabších úrovní za poslední dva měsíce, kam sestoupila v úterý. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Koruna před pátečním státním svátkem zůstává poblíž 25,15 Kč/EUR, uvedl analytik Patria Finance Tomáš Vlk. „Data o slabších maloobchodních tržbách se na obchodování nepodepsala,“ doplnil. Maloobchodní tržby v Česku v květnu šestý měsíc po sobě meziročně stouply, růst ale zpomalil na 4,4 procenta z dubnových 5,7 procenta, oznámil ve čtvrtek Český statistický úřad.

Česká měna se od pondělí drží nad 25 Kč/EUR a prozatím nepřichází žádný podnět k jejímu posílení, upozornil analytik Purple Trading Jaroslav Tupý. V mezitýdenním srovnání zůstala koruna prakticky beze změny, podotkl analytik Komerční banky Martin Gürtler. „Efekt oslabujícího dolaru mohly kompenzovat slabší předstihové indikátory z reálné ekonomiky,“ dodal.

Předchozí

Deloitte: České firmy loni vydaly dluhopisy za 37,4 miliard

Ceny komodit na trzích v pololetí se spíše zvyšovaly

Další