Koruna posílila vůči euru i dolaru

|

Koruna v úterý 16. dubna posilovala k oběma hlavním světovým měnám. Vůči euru si ve srovnání s pondělním závěrem polepšila o sedm haléřů na 25,26 Kč/EUR. Během dne se ale dostala až na 25,20 Kč/EUR. K dolaru pak česká měna zpevnila o osm haléřů, v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 23,76 Kč/USD.

„Dnešní posilování české koruny lze připsat na vrub německému indexu ZEW, který vzrostl na 42,9 bodu z předchozích 31,7 bodů, přičemž odhad trhu byl 35,5 bodů,“ uvedl analytik Purple Trading Jaroslav Tupý.

Nejbližší významná událost, která čeká korunu, bude podle něj až zasedání bankovní rady České národní banky (ČNB), které se uskuteční na začátku května. Ještě předtím bude zveřejněn index cen průmyslových výrobců a HDP za první kvartál 2024. „Zde ale neočekáváme žádný významný dopad na korunu. Co by ale mohlo korunu ovlivnit, budou určitě komentáře a projevy centrální bankéřů, kteří tak do týdne před zasedáním České národní banky mohou prezentovat veřejně svoje názory na další vývoj české ekonomiky a kurz koruny,“ dodal Tupý.

Předchozí

Magazín Innovation ocenil TOP manažery roku 2024

KB vyplatila věřitelům Sberbank 23,6 miliard korun

Další