Koruna potřetí v řadě oslabila

|

Koruna potřetí v řadě oslabila, tentokrát mírně. K euru ve čtvrtek, 20. června, ve srovnání se středečním závěrem klesla o haléř na 24,90 Kč/EUR. Vůči dolaru si pak pohoršila o čtyři haléře, v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 23,20 Kč/USD. Za týden bude rada České národní banky (ČNB) rozhodovat o dalším nastavení úrokových sazeb.

Ředitelka společnosti Next Finance Markéta Šichtařová upozornila, že před dvěma týdny byla koruna vůči euru o 40 haléřů silnější. Investoři jsou podle ní zmatení z toho, jak ČNB příští týden rozhodne. „Otázka nyní zní, zda půjdou sazby České národní banky dolů znovu o 50 bazických bodů, nebo tempo snižování úrokových sazeb zpomalí na 25 bazických bodů. S druhou variantou se přitom v posledních týdnech téměř najisto počítalo,“ uvedla.

Na začátku května ČNB snížila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 5,25 procenta. Dostala se tak na nejnižší úroveň od počátku května 2022.

Pokles úrokových sazeb zahájila ČNB loni v prosinci, kdy v prvním kroku snížila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 6,75 procenta. Předtím byly sazby rok a půl v neměnné výši sedmi procent. Letos v únoru ČNB snižování sazeb zrychlila, když sáhla k poklesu o půl procentního bodu, na březnovém zasedání stejný krok zopakovala.

Předchozí

Andruško odešel z White & Case, obchodnímu právu bude „šéfovat“ Havel

NSS zatím obdržel šest stížností na evropské volby

Další