Andruško odešel z White & Case, obchodnímu právu bude „šéfovat“ Havel

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Bývalý generální ředitel televize Nova Jan Andruško opustil spolu s dalšími kolegy značku White & Case a pracuje teď pro kancelář, jež v České republice přímo nepůsobí. Katedra obchodního práva Právnické fakulty Univerzity Karlovy bude mít nového a velmi překvapivého vedoucího, docenta Bohumila Havla. Personálií ale probíhá hodně: například dřívější šéf pražského střediska Arrows Jiří Halaburt pracuje nově pro Rowan Legal. 

Jan Andruško je tvrdý byznysový hráč a nesmlouvavý právník, který šetří slovy. Ještě koncem loňského roku ale mluvil za White & Case pro český Forbes, dal nahlédnout třeba do práce pro Rohlík Tomáše Čupra, stejně jako do svého vnímání aktuálního dění na trhu M&A. Mluvil rovněž o tom, že i po brexitu je centrem souvisejícího byznysu stále Londýn. „White & Case je firma pocházející původně z USA, ale valná většina transakcí směrem do našeho regionu jde přes Londýn nebo Frankfurt, tedy velká finanční centra. Ne, že bychom z toho byli nadšení, ale prostě to tak je. Nejsofistikovanější investoři se v našem regionu sice pohybují a do jisté míry se tady orientují, málokdo z nich ale má kancelář přímo v Praze, natož v jiné zemi střední nebo východní Evropy.“

Na Linked-Inu ale nedávno Andruško oznámil, že White & Case opustil a je nově partnerem a šéfem evropského oddělení fúzí a akvizi v kanceláři Perkins Coie, která „i“ pro Andruška otevřela právě v Londýně novou praxi zaměřenou na technologie. Do této firmy spolu Andruškem zamířil rovněž Jan Stejskal a Jan Jakoubek, jak Perkins Coie spolu s dalšími detaily oznámila.

Změn ale probíhá opravdu hodně. Katedra obchodního práva pražské právnické fakulty mění šéfa, Daniela Paťka by měl vystřídat „z venku“ příchozí Bohumil Havel, hlavní autor původního zákona o obchodních korporacích, součásti rekodifikace soukromého práva. Jeho podřízenými se tak nově stanou třeba i odborní asistenti Robert Pelikán (rovněž dřívější ministr spravedlnosti) a Petr Čech, kteří patřili k nejhlasitějším kritikům nových právních předpisů.

Personálie ale hlásí také Rowan Legal, Valíček & Valíčková nebo, jak informovalo INFO.CZ, Kinstellar, který se v CEE spojuje s Noerrem, a v Česku kancelář nově povede Jan Juroško.

Předchozí

Česku chybí kvalifikovaná síla. Pomoct můžou studenti z Indonésie

Koruna potřetí v řadě oslabila

Další