Kteří právníci chtějí do Rady ČT? A kdo jsou TOP zaměstnavatelé v advokacii?

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Advokát Tomáš Nahodil, lídr loňské kandidátky do představenstva České advokátní komory Otevřená advokacie, se uchází o post člena Rady České televize. Není přitom jediným právníkem, jenž by rád na veřejnoprávní médium dohlížel. Oznámeny byly rovněž výsledky TOP Zaměstnavatelů mezi advokátními kancelářemi, které jsou i nejsou překvapivé. A stále ještě nový člen představenstva České advokátní komory František Korbel zveřejnil Teze ke změnám koncepce povinného vzdělávání koncipientů a advokátních zkoušek ČAK.

Tomáše Nahodila navrhly do rady České televize jednak Český helsinský výbor, jednak Univerzita Palackého v Olomouci, zveřejnil Mediář.cz. Uspět ve volbě bude mimořádně složité, o pět míst se utká více než padesát kandidátů. Mezi nimi se objevují také další právníci, nejznámějším z nich je někdejší novinář a šéf přílohy Právo a justice Lidových novin Tomáš Němeček. Mimochodem, tuto přílohu v minulosti vedl rovněž Nahodil.

TOP Zaměstnavatelem v advokacii je podle stejnojmenné studie vytvořené na základě odpovědí studentů vysokých škol kancelář Havel & Partners. Následují Brož & Sokol & Novák, Dentons, Baker McKenzie a Rowan Legal. (tato pasáž byla opravena – pozn. red.)

František Korbel pak spolu s kolegy z Havel & Partners – a po konzultacích s několika členy představenstva České advokátní komory – zveřejnil „neformální pracovní materiál pro účely diskuse a předání výboru pro výchovu a vzdělávání ČAK“, mezi jehož primární cíle patří „uživatelsky přívětivější administrativa, zajištění vyšší kvality seminářů (vč. výběru témat, přednášejících a učebních materiálů a zpětné vazby), dotažení online formy seminářů se současným zachováním možnosti osobní účasti, zásadní modernizace advokátních zkoušek, zapojení zástupců koncipientů do řešení tohoto tématu v rámci ČAK“. Jsou to nápady, které by mohly Komoru, její vzdělávací i zkušební systém převést do 21. století. Ale prosadit je nebude jednoduché. Tak hodně štěstí.

Předchozí

Aegis Law má mezinárodní ambice, aktuálně hledá partnera na Slovensku

Zdeněk Kučera přechází se svými lidmi z Kinstellaru do Dentons

Další