Aegis Law má mezinárodní ambice, aktuálně hledá partnera na Slovensku

|

Nová advokátní kancelář Aegis Law má výrazné ambice. Plány a směřování firmy jsme rozebrali s partnery Janem Kramperou a Tomášem Procházkou a rovněž vedoucím advokátem Vojtěchem Faltusem.

Co vás vedlo k založení advokátní kanceláře Aegis Law?

TP: Po rozhodnutí odejít z Eversheds Sutherland jsem zvažoval různé možnosti. Jestli si udělat kancelář sám pro sebe a být úplně nezávislý, nebo využít některou z nabídek zavedených kanceláří, které se začaly objevovat, anebo třeba zamířit úplně mimo advokacii. V prvním případě mi nesedělo být na vše sám a bylo by těžké se dostat k velkým případům, které mě baví, v druhém případě jsem se nechtěl přidat někam, kam třeba lidsky nezapadnu. 

JK: Uvažoval jsem velmi podobně jako Tomáš. A ve spojení šikovných talentovaných lidí se společným cílem a energií jsem viděl obrovský nevyužitý potenciál. S Tomášem se známe dlouho, pracovali jsme spolu přes deset let a výsledek vidíte. 

VF: S Honzou a Tomášem jsem pracoval přes šest let. Když jsem zjistil, že z Eversheds odcházejí, vlastně jsem ani dlouho nepřemýšlel a chtěl být u tohoto projektu. 

Váš tým tvoří převážně právníci, kteří dříve působili v Eversheds Sutherland. Nerozhodli jste se přece jen odejít společně s tím, že založíte novou firmu?

JK: Žádný velký plán nebyl. První se rozhodl odejít Tomáš.

TP: Po šestnácti letech v jedné firmě jsem si uvědomil, že nastal čas na změnu a rozhodl se odejít. V té době jsem ale žádný konkrétní plán neměl, jak už jsem říkal. 

JK: A já si uvědomil, že věci vnímám prakticky stejně jako Tomáš a po oznámení jeho odchodu jsem se rozhodl stejně. A po mém odchodu další kolegové.

Vaší ambicí je vytvořit advokátní kancelář, která vás přežije. Jak toho chcete docílit?

TP: Je to součást naší představy o firmě, ve které chceme pracovat. Z diskusí nám vyšly tři principy. Jednak je naším snem firma, kde práce lidi opravdu baví. To není jen fráze, protože pokud vás práce opravdu baví, je to na výsledku vidět. 

VF: Na to navazuje výběr kolegů. Je pro nás důležité mít ve firmě kolegy, kteří mají na důležité věci podobné názory a se kterými je radost pracovat. Teď takový tým máme a samozřejmě na to budeme klást důraz i při výběru nových kolegů.

JK: A to se spojuje ve společné přání, aby nás všechny Aegis Law přežila. To znamená vstřícnost k majetkovému vstupu šikovných kolegů do společnosti, samozřejmě pokud si lidsky sedneme a bude to byznysově dávat smysl. Mnohem důležitější je ale naše dlouhodobá strategie vychovávat si novou generaci partnerů, kteří firmu potáhnou dál. A samozřejmě ji časem od společníků za rozumných podmínek převezmou. Tohle na českém trhu úplně běžné není.

Proč jste se rozhodli Aegis Law budovat jako full-servisovou firmu a nezaměřili se jen na určitá právní odvětví, jak je, myslím, stále obvyklejší?

JK: Protože by to byla škoda. Škoda nevyužít potenciál týmu, který máme. 

TP: Už od začátku máme špičkové odborníky na důležitá právní odvětví. Dokážeme tedy našim klientům zajistit komplexní právní podporu. Jiný přístup by byl i nevyužitou příležitostí. Běžně se nám stává, že je klient tak nadšený z naší práce v jedné oblasti, že se sám zajímá, jestli bychom mu ve stejné kvalitě dokázali pomoci i v jiných oblastech. A proto se samozřejmě chceme rozrůstat o specialisty i v dalších oblastech.

Oznámili jste, že se chcete personálně významně rozrůstat, v současnosti ale nabírá většina větších advokátních kanceláří. Jak případné zájemce nalákáte?

VF: Věřím, že začínajícím kolegům můžeme nabídnout skvělé pracovní prostředí, kde se budou cítit vítaní a jako doma. Naše mladší kolegy zapojujeme do projektů od začátku do konce a poskytujeme jim intenzivní zpětnou vazbu, aby se mohli stále zlepšovat. V neposlední řadě mají možnost být u začátku vzniku nové advokátní kanceláře a růst spolu s ní. 

JK: Pro zkušené kolegy pak vlastně nemáme strop. Jak se říká „sky is the limit“. Budeme chtít oslovovat a spolupracovat s kolegy, kteří hledají změnu a jsou ve svých oborech špičkovými odborníky, ale možná dosud neměli odvahu udělat ve svém životě tak zásadní krok jako je založení vlastní advokátní kanceláře. 

TP:  Právě takovým kolegům u nás chceme nabídnout možnost seberealizace a dalšího profesního růstu, a to včetně odpovídajícího zapojení do majetkové struktury firmy. Chceme samozřejmě přitáhnout ty, kteří k nám lidsky sednou a mají na další směřování Aegis Law podobný názor. 

Máte mezinárodní ambice? Jak byste je mohli naplňovat?

JK: Rozhodně máme. V právním poradenství, ostatně jako i v jiných odvětvích, přestávají existovat hranice. Pokud chceme pro naše klienty fungovat jako full-servisová firma musíme a chceme jim do budoucna dokázat zajistit podporu i mimo Českou republiku.   

A slovenský trh, je pro vás zajímavý?

VF: Určitě. Řada našich klientů na Slovensku působí, běžně potřebují radu za obě země, a to jim chceme nabídnout.

JK: Jak říká Vojta, schopnost poskytnout našim klientům komplexní služby jak na českém, tak na slovenském trhu vnímáme jako klíčovou. Proto v současné době hledáme pro náš projekt vhodného partnera i na Slovensku.

Předchozí

Přes Skype obhajobu proběhlo za dva roky přes pět tisíc hovorů

Kteří právníci chtějí do Rady ČT? A kdo jsou TOP zaměstnavatelé v advokacii?

Další