Léko a Richter se spojili, Pekař střídá Janečka

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Dva zajímaví právníci s daleko širším než jen advokátním profilem budují společnou kancelář. Do výčtu právních firem, v nichž se v posledních týdnech mění managing partneři, přibývá podle zjištění Lawyers & Business další významný člen. A Allen & Overy začíná oslavovat 30 let na českém advokátním trhu. 

Během léta vznikla nová zajímavá advokátní kancelář, Richter & Léko Advokáti. Společnost s ručením omezeným vlastní z 85 procent Martin Richter, dřívější ředitel odboru insolvenčního a soudních znalců na ministerstvu spravedlnosti a také zástupce náměstkyně Kláry Cetlové. Zbytek společnosti drží Kristián Léko, jenž v minulosti působil jako vedoucí přílohy Lidových novin Právo a justice, odkud odešel na koncipientskou praxi do kanceláře Bříza & Trubač.

Jak uvedl pro Lawyers & Business právě Kristián Léko, kancelář není a nemá být úzce specializovaným butikem, jak by se snad mohlo zdát. Oba advokáti vykonávají generální praxi, byť s jasnou specializací na obtížné případy, kdy do hry vstupují znalecké posudky. Zaměřují se taktéž na litigace a rovněž na daňové a trestní věci. Firma se sídlem na Žižkově má řádově jednotky spolupracovníků a minimálně v dohledné budoucnosti to nehodlá výrazněji měnit.

V advokátní kanceláři Squirre Patton Boggs dochází podle informací Lawyers & Business ke změně vedení, místo Radka Janečka má kancelář řídit jako nový managing partner Rostislav Pekař, jeden z předních českých expertů na litigace a arbitráže. Janeček kancelář vedl přes 10 let, kdy převzal pozici po Vladimíře Papirnik. Ta v posledních letech žije převážně v Chicagu, s firmou stále spolupracuje, věnuje se ale zejména bankovnictví. Působí totiž v představenstvu KBC.

Jedna z nejšpičkovějších advokátních kanceláří Allen & Overy pak zahájila oslavy 30. výročí začátku svého působení na pražském trhu. Ty mají vyvrcholit velkou party na konci září. Při této příležitosti firma zveřejnila video 30 years in Czech Republic, v němž připomíná svůj příběh i své úspěchy. Rekapituluje svůj příchod na tehdejší tuzemský „privatizační“ trh, práci na privatizaci Komerční banky či zcela nedávné stěhování do nových a udržitelných karlínských kanceláří. 

Předchozí

JŠK radila CVI při dvou vyznamných financováních

Nová evropská směrnice o kyberbezpečnosti začne platit v roce 2024. V Česku chybí IT specialisté, upozorňují odborníci

Další