JŠK radila CVI při dvou vyznamných financováních

|

Advokátní kancelář JŠK poskytla právní poradenství společnosti Credit Value Investments (CVI) při dvou významných financováních v České republice.

CVI je nezávislým správcem aktiv, který se zaměřuje na investice do malých a středních společností a realitních projektů v Polsku a dalších zemích střední a východní Evropy. Od svého založení v roce 2012 hrála CVI významnou roli v rozvoji trhu se soukromými dluhy v regionu CEE.

V létě 2022 za přispění právního poradenství JŠK realizovala CVI dvě významné investice v České republice. Zatímco detaily té první zůstávají důvěrné, druhou dokončenou transakcí se stalo financování formou dluhopisů skupiny Saunia, jež je s více než deseti pobočkami jedničkou na trhu mezi saunovými světy v ČR. Saunia použila prostředky k úhradě jiných závazků a dalšímu rozvoji.

„Jsme rádi, že i v současné době, která je výrazně komplikována covidem i válkou na Ukrajině, jsme dokázali podpořit dvě české společnosti v jejich růstových ambicích. Taktéž bych chtěl poděkovat JŠK za právní poradenství, které umožnilo kvalitní a rychlé provedení obou transakcí,“ řekl Radoslav Tausinger, výkonný ředitel CVI, který obě transakce vedl.

Tým JŠK pod vedením partnera Tomáše Doležila a za spolupráce Daniela Pospíšila a Jana Koprnického dokázal v rychlém sledu realizovat dva projekty CVI za sebou: „Těší nás, že jsme mohli být u toho. Opět jsme si ověřili, že i nástrahy v podobě mimořádné geopolitické situace nebo velkého časového presu dokážeme velmi dobře překonat,” doplnil Tomáš Doležil.

Slovenskou podporu poskytli právníci z advokátní kanceláře Majerník & Miháliková, členové sítě Pontes.

Předchozí

KŠB radila tchajwanské společnosti při akvizici Trimmilu

Léko a Richter se spojili, Pekař střídá Janečka

Další