Líbal povyšuje, českou Eversheds povede sám

|

Mediální skupina A11 a redakce Lawyers & Business vyhlásila tento týden Advokátní kanceláře roku 2023/2024. Hosté slavnostního večera, stejně jako čtenáři právě vydané související ročenky se dozvěděli i několik exkluzivních informací. Například že Bořivoj Líbal bude od začátku června jediným řídícím partnerem české kanceláře Eversheds Sutherland. Upozorněme ale rovněž na nové webové stránky České advokátní komory nebo na sběr nominací na ocenění Podnikový právník 2024.

Bořivoj Líbal bude od června jediným šéfem české kanceláře Eversheds Sutherland. „
„Bořivoj Líbal se od roku 2022 podílí na úspěšném vedení české kanceláře Eversheds Sutherland jako její spoluřídící partner a nově bude kancelář řídit jako její jediný řídící partner,“ uvedla nyní v této souvislosti Eversheds Sutherland. Líbal kancelář dosud spoluřídil s Bernhardem Hagerem, který má dál na starosti slovenskou část firmy a z vedení české pobočky se po čase logicky stahuje.

Hosté večera Advokátní kanceláře roku se rovněž dozvěděli, jak to z pohledu ministerstva spravedlnosti aktuálně vypadá s novým advokátním tarifem. Náměstek ministra spravedlnosti Karel Dvořák, který předával hlavní ceny večera, totiž advokátům slíbil, že ministerstvo bude za tarif dál bojovat a v následujících týdnech se pokusí přesvědčit i ty resorty, které mají na věc jiný názor.

Z ocenění stále nevyjdeme. Dnes večer budou známi letošní Právníci roku a třeba Unie podnikových právníků vyhlásí letošní Podnikové právníky 18. září. „Letos jsou vyhlášeny kategorie Občanské a obchodní právo, Podniková právní kancelář, Perspektiva, Inovativní právník / Inovace a Samostatný podnikový právník. Svou nominaci můžete zaslat prostřednictvím online formuláře: https://forms.gle/hr1urkhL8x4CiUPy5. Čas máte do 1. června,“ uvedla Unie.

„O nominacích následně rozhodne odborná porota. Z obdržených návrhů vybere jednoho laureáta pro každou kategorii. Kdo se stane držitelem ocenění, pak slavnostně vyhlásíme na galavečeru 18. září v Občanské plovárně v Praze,” dodala prezidentka Unie podnikových právníků Marie Brejchová, která stejně jako místopředsedkyně České advokátní komory Michala Plachká nebo řídící partner kanceláře Matzner Legal a zakladatel Nadačního fondu Pelecanus Jiří Matzner, patřila k naším váženým předávajícím.

Lb Rocenka 24 Promo1
Předchozí

Advokátní kanceláře roku: Prohlédněte si oceněné

Rada Evropy představila první globální úmluvu o umělé inteligenci a lidských právech

Další