Mečl odtajnil své nové spolupracovníky, Radkovičová plánuje Legal Business Day

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Bývalý náměstek nejvyššího státního zástupce a v posledních letech advokát Stanislav Mečl odhalil podrobnosti o změnách ve své advokátní praxi. Tu nově vykonává pod značkou Suchanová Mečl Legal společně se Zuzanou Suchanovou, která je rovněž managing partnerkou jejich kanceláře. Advokátka Lucie Radkovičová pak za mediálního partnerství Lawyers & Busines připravuje první Legal Business Day. A na advokátním účtu na pomoc Ukrajině se už sešlo přes tři miliony korun.

Suchanová Mečl Legal představila nové webové stránky. Podle nich nyní kancelář tvoří osm lidí. Vedle Mečla a Suchanové jde o counsely Lívii Jirka, Tomáše Strakatého a Oľgu Petrovicovou. Výkonným ředitelem kanceláře je Jan Tomáš Čechlovský, který dosud pracoval v hotelnictví a dalších službách. Obchodní ředitelkou pak Magda Danel, jež se zase pohybovala převážně v kulturním a televizním prostředím, jako producentka je například spojená s pořadem České televize Herbář. Mečl a Suchanová totiž plánují rovněž podporovat současné umění, a to prostřednictvím společnosti Popper Contemporary. Její Betham Advisory pak má podle webu poskytovat komplexní řešení a služby v oblasti compliance. Osmým členem kanceláře je Jaromír Skopal jako Social Media Manager.

Advokátka a mentorka Lucie Radkovičová připravuje na čtvrtek 21. dubna online konferenci Legal Business Day. „Konference bude průřezem témat, která v běžné praxi často řešíme. Dozvíte se konkrétní tipy co dělat, když máte hodně klientů, ale výnosy tomu neodpovídají, co jsou nejčastější chyby v právním marketingu, jak si správně nastavit time management, jak přeměnit poptávku v zakázku a také si porovnáme právní software,“ zve zájemce Lucie Radkovičová, vedle níž na akci vystoupí také koučka Nikola Šraibová a odbornice na právní software Lenka Hromová.

Čeští advokáti věnovali na pomoc svým ukrajinským kolegům prostřednictvím transparentního účtu České advokátní komory už přes tři miliony korun. „Shromáždili jsme více než šest milionů hřiven. Jen naši kolegové z České republiky darovali 80 tisíc euro,“ sdělil podle Česká advokátní komory Valentyn Gvozdiy, viceprezident Ukrajinské národní advokátní komory (NAUU). „Zdůraznil, že fond obhospodařuje správní rada NAAU, která přijímá žádosti od advokátů postižených válkou. Většina těch, které již správní rada posuzovala, pocházela od těch, kteří žili v oblasti Kyjeva – v Gostomel, Bucha, Irpin. Dorazily však už i žádosti z Charkova a Mykolajiva,“ uvedla za Českou advokátní komoru dále Iva Chaloupková.

„Advokátní komory z různých zemí a jednotlivých evropských měst poskytují rozličné druhy podpory kolegům z Ukrajiny a jejich rodinám, které jsou zveřejněny na oficiální facebookové stránce NAAU,“ sdělila dále Chaloupková. „Na ní je uveden i odkaz na seznam českých advokátek a advokátů Pro Bono, stejně jako základní informace pro ukrajinské uprchlíky, které dala k dispozici hned v prvních dnech invaze Česká advokátní komora. Na její transparentní účet, z něhož byl poslán dvoumilionový dar, který mimochodem činil téměř 60 procent z celkově vybrané částky NAAU, mohou advokáti i veřejnost přispívat nadále, protože kolegiální pomoc ČAK nekončí.“

Předchozí

Allen & Overy radila Indoramě při většinové akvizici UCY Polymers

JŠK radila Genesis Growth při akvizici většiny HC electronics

Další