JŠK radila Genesis Growth při akvizici většiny HC electronics

|

Advokátní kancelář JŠK poskytla právní poradenství investičnímu fondu Genesis Growth Equity Fund I při akvizici majoritního podílu ve společnosti HC electronics s.r.o. Součástí transakce byla komplexní právní prověrka, strukturování a poradenství v souvislosti s akvizičním financováním.

Investiční fond Genesis Growth Equity Fund I se specializuje na rychle rostoucí malé a střední podniky v České republice, na Slovensku a v sousedních zemích. Asistuje firmám ve svém portfoliu efektivně využívat kapitál poskytnutý k akceleraci růstu, zvýšení provozní efektivity nebo zlepšení konkurenceschopnosti. GGEF I byl založen ke konci roku 2019 za účasti předních evropských institucionálních investorů jako je Evropský investiční fond (EIF), pojišťovna Kooperativa (Vienna Insurance Group), Komerční banka (Amundi Česká republika), finanční skupina RSJ a česká rodinná investiční společnost SPM Capital. 

Společnost HC Electronics je česká technologická společnost specializující se na výrobní služby v elektronice, zejména na osazování desek plošných spojů a související činnosti. Společnost, která byla založena šesti zaměstnanci bývalé Tesly Hradec Králové v roce 1992, se v průběhu svého působení stala předním hráčem v oblasti osazování desek plošných spojů se zaměřením na malé a střední série se širokým spektrem zákazníků v regionu střední a západní Evropy.

Transakční tým JŠK vedl na straně kupujícího partner Tomáš Doležil ve spolupráci s advokáty Lucou Regecovou, Danielem Pospíšilem a koncipienty Janem Koprnickým, Filipem Kvapilem. Prodávajícího zastupovali kolegové z advokátní kanceláře PPS advokáti.

Předchozí

Mečl odtajnil své nové spolupracovníky, Radkovičová plánuje Legal Business Day

Česko čeká nová úprava nekalých obchodních praktik

Další