Milostivé léto se zopakuje, už ale naposledy. Novinky čekají i insolvence

|

Akce Milostivé léto spojená se zastavováním exekucí se letos podle všeho zopakuje. Jak ale říká jeden z jejích iniciátorů a lidovecký poslanec Marek Výborný, mělo by to být už opravdu naposledy.

„Shodli jsme se s ministrem spravedlnosti, že je mimořádný důvod, proč milostivé léto ještě jednou a naposledy zopakovat. Potýkali jsme se s některými exekutory, kteří nekomunikovali s dlužníky tak, jak by měli. Dlouho jsme řešili nejasný výklad u penále zdravotních pojišťoven a v neposlední řadě přišla energetická krize, která značně ovlivnila platební možnosti některých dlužníků,“ říká Výborný.

Například podle šéfa Exekutorské komory Jana Mlynarčíka ale opakování této iniciativy není vhodné a celá věc zavání morálním hazardem. Téma tohoto čísla Lawyers & Business se ale zaměřuje rovněž na chystané novinky v insolvencích, před námi jsou totiž rovněž změny spojené s osobním bankrotem. 

1) Jak hodnotíte proběhlé Milostivé léto? Splnilo svůj účel?

2) Měla by být tato akce opakována? Jaká by pro ni měla platit tentokrát pravidla?

3) Jak by měla do budoucna, i na základě evropských požadavků, vypadat pravidla osobního bankrotu?

4) Mělo by se podle vás v insolvenčním právu ještě něco zásadního změnit?

Odpovědi Marka Výborného, Patricha Nachera, Martina Štiky a Lukáše Jíchy si přečtete v dubnovém čísle Lawyers & Business, které si můžete v elektronické verzi zakoupit na Alza.cz.

Předchozí

Vyšlo dubnové číslo Lawyers & Business!

Co bude letos utvářet trh práce?

Další