Vyšlo dubnové číslo Lawyers & Business!

|

Editorial Jana Januše – Tentokrát se v hlavním tématu nového čísla Lawyers & Business věnujeme aktuálním trendům v exekucích a v insolvencích, zejména tak opakování Milostivého léta a chystaným změnám v osobním bankrotu. Ze slov poslanců Marka Výborného a Patrika Nachera se totiž zdá, že se akce spojená se zastavováním exekucí bude i letos opravdu opakovat, údajně ale naposledy.

Mnohým exekutorům se to nelíbí. „Milostivé léto se mohlo týkat až 1,1 milionu exekucí, ty mohly být zastaveny. Dopadlo to tak ale jen u zlomku z nich, podle našich dat bylo zastaveno jen necelých 50 tisíc exekucí. Z tohoto pohledu se tak rozhodně nejedná o úspěšnou akci,“ říká v titulním rozhovoru prezident Exekutorské komory ČR Jan Mlynarčík.

Zdeněk Tomíček patří k předním advokátním inovátorům. Řídit vlastní kancelář, která je součástí mezinárodní značky CEE Attorneys, jej ale před časem přestalo uspokojovat. A tak založil sportovní concierge agenturu, což jsme s ním samozřejmě probrali. Přečtete si ale také analýzu Jiřího Matznera „Kdy a jak odpovídají za škodu statutární orgány?“ nebo vysoce aktuální rozbor změn „Pravidla pro e-shopy se opět mění. Pozor si musí dát hlavně na uvádění správné ceny“. Jak by mohla fungovat nová Hedvábná stezka, pak odhaduje profesor Michal Tomášek, který v Číně studoval a věnoval jí několik knih, nejnověji Právo na Hedvábné cestě.

Předsedové hlavních českých soudů a šéfové právních profesních komor rovněž hovoří o situaci svých protějšků na Ukrajině a o tom, jak jim lze pomoci. Nabízíme taktéž souhrny důležitého dění v advokacii a v právním světě. A jako vždy je toho mnohem víc.

Nové číslo Lawyers & Business si můžete v elektronické verzi zakoupit na Alza.cz.

Snímek obrazovky 2022-03-31 v 21.40.17
Předchozí

Konference Podnikový právník 2022: o pracovním právu i whistleblowingu

Milostivé léto se zopakuje, už ale naposledy. Novinky čekají i insolvence

Další