CEEA stojí za velkou realitní transakcí, Blažkovi pomáhá Noerr

|

Advokacie pohledem Jana Januše – Advokátní kanceláře oznamují v posledních dnech jednu úspěšnou práci za druhou. KŠB založila Nadaci rodiny Vlčkových, Noerr pracoval pro Blažka i Business park Ďáblická, CEE Attorneys (CEEA) radila RT Torax Group při akvizici administrativních budov v Ostravě a v Karlových Varech a bpv prospělo německé rozhodnutí ve sporu ministerstva financí a Viktoriagruppe.

„Pražská pobočka mezinárodní advokátní kanceláře Noerr poskytla komplexní právní poradenství při vyjednávání nových nájemních podmínek pro všechny pobočky oděvní značky Blažek napříč celou Českou republikou. Součástí poradenství byla i asistence při podávání žádostí o státní pomoc v rámci dotačních programů Covid-Nájemné I až III. Celý projekt byl za Noerr veden spoluřídícím partnerem Bořivojem Líbalem za asistence advokátního koncipienta Davida Němečka,“ uvedla za kancelář Tereza Pavézková. 

Blažek má od loňského roku problémy kvůli ekonomickým dopadům koronavirové pandemie, aktuálně tak prochází reorganizací. Zakladatele firmy Ladislava Blažka pak pojí s Bořivojem Líbalem dlouhodobé přátelství. Advokát, jenž zároveň šéfuje česko-portugalské obchodní komoře, mu například pomáhal v lepších časech i s realizací jeho reklamní kampaně právě v Portugalsku. 

Nejde ale o jedinou práci, jíž se může Líbal pochlubit: „Pražská pobočka mezinárodní advokátní kanceláře Noerr pod vedením spoluřídícího partnera Bořivoje Líbala a seniorního advokáta Michala Jekielka dále poskytla právní poradenství společnosti Business park Ďáblická a.s. při akvizici Autoavant Družstvo, předního autorizovaného dealera vozů značky Renault v České republice.“ 

Konečně kancelář CEE Attorneys pak popsala provedené úspěšné realitní transakce, které měli na starosti partner Lukáš Petr a advokáti Denisa Nováková a Matěj Bolek. Investiční skupině RT Torax Group radili při akvizici ostravské administrativní budovy Nová Karolina Park a karlovarské Premium Plaza. „Je pravděpodobné, že akvizice objektu Nová Karolina Park bude patřit k největším realitním transakcím roku,“ uvedl k práci Lukáš Petr.

Důvod k oslavám má rovněž bpv Braun Partners. „V naší dlouholeté kauze, kdy advokátní kancelář bpv Braun Partners v čele s partnerem Marcem Müllerem zastupovala Ministerstvo financí ČR v prvních dvou soudních instancích v mezinárodním sporu s insolvenčním správcem společnosti Viktoriagruppe, došlo po letech konečně k finálnímu rozhodnutí. Civilní senát Spolkového soudního dvora (u kterého bylo Ministerstvo financí ČR zastoupeno advokátní kanceláří Mennemeyer & Rädler) zamítnul v polovině února 2021 stížnost insolvenčního správce proti rozhodnutí mnichovského Vrchního zemského soudu, které stanovovalo, že insolvenční správce musí rozhodnutí české finanční a celní správy respektovat.

Znovu tak byly potvrzeny závěry z rozsudků prvoinstančního i odvolacího soudu, které daly za pravdu právnímu názoru klienta ohledně jeho práv, týkajících se insolvenčního řízení společnosti Viktoriagruppe, v hodnotě přesahující pět milionů euro,“ uvedla za právní firmu Sandra Kvasnicová.

Foto: Michael Gaida z Pixabay

Předchozí

KŠB chystá po miliardové nadaci Vlčkových další obdobný projekt

Onboarding zaměstnanců se dá zvládnout i online

Další